Home / Tag Archives: perfunduar

Tag Archives: perfunduar

Të pa grimosura e të lodhura, në këtë gjendje kanë përfunduar Engji e Shyhretja

Engjëllusha Salihu është ndër këngëtaret më të dashura të muzikës popullore. Së pari ajo u njoh si vajza e Shyhrete Behlulit, po tanimë njihet si Engji, shkruan ORAinfo. Ajo është shumë aktive në rrjetet sociale, me postime të ndryshme. Sot ajo ka publikuar një foto në të cilën shihet bashkë me Shyhreten, ku të dyja po duken mjaftë të lodhura./ORAinfo/

Read More »

Dje ishte në festë, por ja në çfarë gjendje ka përfunduar sot vajza e Shyhretes

Shyhrete Behluli është një prej këngëtareve më të pëlqyera të muzikës popullore. Ajo është edhe një ndër më aktivet të këtij zhanri si në këngë e projekte të reja ashtu edhe në mbrëmje e koncerte, shkruan ORAinfo. Duke qenë shumë e pëlqyer në publik ajo është edhe shumë e përfolur për jetën e saj private. E ato që janë po aq të njohura sa ajo janë edhe vajzat e saj, sidomos Gresa. Dje ato të gjitha ishin në festën që organizoi Njomza për djalë e sot, Gresa duket shumë bukur ndonëse dje ishte deri në orët e vona në festë./ORAinfo/

Read More »

Safetja del nga frizerka, ja në çfarë gjendje ka përfunduar

Safete Mustafa është këngëtarja e njohur dhe shumë e pëlqyer për publikun. Ajo dhe motra e saj, Sahidja u bënë të njohura për publikun si motrat Mustafa, përcjell ORAinfo. Safetja u përfol shumë në publik sidomos në kohën kur ndërroi jetë burri i saj. Ajo është edhe tejet aktive në rrjete sociale e sot ka postuar një foto ku shihet se posa ka dalë nga frizerja dhe duket më bukur se kurrë. /ORAinfo/

Read More »

Kushtoi hiq me pak se 1.2 milion euro, por ja në çfarë gjendje ka përfunduar kjo rrugë

Hera e fundit që kjo rrugë është shtruar është viti i kaluar. Rruga Lipjan-Magurë mbushet me gropa katër muaj pas asfaltimit Banorët e Lipjanit e kanë një problem. Fshati Rufc i Ri i kësaj komune nuk po bëhet rehat me një rrugë. Magjistralja Lipjan-Magurë është dëmtuar. Madje, për të dytën herë, raporton T7. Hera e fundit që kjo rrugë është shtruar është viti i kaluar. Sipas banorëve, arsye e dëmtimit të rrugës është kualiteti i dobët i asfaltit. Një nga banorët ka thënë se kjo rrugë ka sjellur edhe aksidente komunikacioni. Vozitësit e kësaj zone po ankohen se si pasojë e rrugës, po u prishen edhe veturat. Hiç më mirë nuk është as trotuari i kësaj rruge që lidh Shkollën “Migjeni”. Drejtori i kësaj shkolle, Metush Jashanica, tha se tashmë kanë bërë kërkesë në Ministri për rregullimin e kësaj pjese rrugore. Argjend Zejnaj, shef i kabinetit në Ministrinë e Infrastrukturës, ka thënë se kostoja e kësaj rrugë është 1 milion e 200 mijë euro dhe se punimet në të, akoma nuk kanë përfu..

Read More »