Home / Tag Archives: perfunduar

Tag Archives: perfunduar

Sëmurët rëndë Kallashi, ja në çfarë gjendje ka përfunduar ajo!

Është ndër emrat më të lakuar në mediet rozë. Donjeta Kosumi, e njohur me nofkën “Kallashi” e cila disa kohë ishte larg syrit të publikut, ajo ka disa ditë ë është rikthyer, madje shumë provokuese, shkruan Kosovarja. Por sot, ajo ka habitur ndjekësit e saj me postimin e fundit në “Instastory”, e cila ka publikuar një foto nga spitali. E shtrirë në shtrat, ajo ka fotografuar dorën e saj, teksa shihet duke marrë infuzion. Çfarë vallë ti ketë ndodhur asaj?

Read More »

Sëmurët rëndë Kallashi, ja në çfarë gjendje ka përfunduar ajo!

Është ndër emrat më të lakuar në mediet rozë. Donjeta Kosumi, e njohur me nofkën “Kallashi” e cila disa kohë ishte larg syrit të publikut, ajo ka disa ditë ë është rikthyer, madje shumë provokuese, shkruan Kosovarja. Por sot, ajo ka habitur ndjekësit e saj me postimin e fundit në “Instastory”, e cila ka publikuar një foto nga spitali. E shtrirë në shtrat, ajo ka fotografuar dorën e saj, teksa shihet duke marrë infuzion. Çfarë vallë ti ketë ndodhur asaj?

Read More »

Pak ditë para martesës, në këtë gjendje ka përfunduar Afërdita Dreshaj!

Modelja dhe këngëtarja e njohur Afërdita Dreshaj edhe pak ditë i kanë mbetur që nga dita e martesës, shkruan ORAinfo. Ajo do të martohet me hokeistin çek Jakub Kindl të cilët do të bëjnë dasmë në Miami në një ceremoni ku do të kenë të ftuar shumë miq të çiftit. Afërdita ka filluar që disa ditë që ta festoj ditët e beqarisë me shoqet e saja. E ajo çdo herë i njofton ndjekësit përmes rrjetit social Instagram. E sot Afërdita ka publikuar një fotografi ku shfaqet e veshur shumë bukur dhe me stil./ORAinfo/

Read More »

Sipas MASHT dita e tretë e Testit të Maturës Shtetërore ka përfunduar me sukses

Është mbajtur sot edhe dita e tretë e testit të Maturës Shtetërore 2018 në rajonin e Prizrenit dhe Gjakovës dhe sipas Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, procesi i kësaj dite ka shkuar shumë mirë. “Sipas raporteve të ardhura nga këto rajone, gjatë procesit të testimit të maturantëve janë evidentuar disa parregullsi teknike të përgatitjeve të shkollave dhe janë evidentuar dy administrues që nuk e kanë kryer punën e tyre me përgjegjësi, emrat e të cilëve së shpejti do të bëhen publik. Po ashtu, edhe numri i nxënësve të përjashtuar nga testi ishte dukshëm më i vogël se në ditët e kaluara në rajonet tjera ku është mbajtur testi në dy ditët e para”, njofton MASHT. Nesër, testi i Maturës Shtetërore 2018 do të mbahet në rajonin e Pejës dhe Mitrovicës.

Read More »

Zhvishet meda, ja në çfarë gjendje ka përfunduar në plazh!

Këngëtari më i kërkuar i publikut shqiptar, në këtë muaj ka filluar pushimet e tij luksoze. Është Meda ai i cili po bën një jetë të mirë financiare falë biznesit të tij të muzikës, përcjell ORAvip. Ai në një video të publikuar shihet nën temperatura të larta në plazh. Edhe pse Ramazan, Meda ka publikuar një video duke treguar luksin që po bën. /ORAvip/

Read More »

Këto maturante po habisin të gjithë, arsyeja…!

Këto maturante po habisin të gjithë, arsyeja…!

Të jesh maturante tashmë ka një rëndësi të veçantë, e sidomos në Kosovë, shkruan ORAvip. Rëndësia nuk qëndron vetëm në atë se tashmë ke përfunduar shkollën e mesme dhe do fillon arsimin universitar, por e tërë rëndësia është tek mbrëmja e maturës. Çfarë fustani do veshin e cilin stil të …

Read More »

Maturantja më unike, pikturoi vetë fustanin e maturës

Maturantja më unike, pikturoi vetë fustanin e maturës

Të jesh maturante tashmë ka një rëndësi të veçantë, shkruan ORAvip. Rëndësia nuk qëndron vetëm në atë se tashmë ke përfunduar shkollën e mesme dhe do fillon arsimin universitar, por e tërë rëndësia është tek mbrëmja e matures. Çfarë fustani do veshin e cilin stil të flokëve do zgjedhin, ky …

Read More »