Home / Tag Archives: perfunduar

Tag Archives: perfunduar

Çka po ndodh me ‘Nihan’, shikoni ku ka përfunduar!

Mirëpo Neslihan Atagül Doğulu, i ka shokuar fansat e saj me një foto të publikuar në Instagram, shkruan lajmi.netNë foton e postuar ajo shihet pa makijazh ndërsa dikush nga fansat i ka lënë komentin që nuk pritej: Dukesh si e sëmurë.Nesilihan e njohur për publikun shqiptar si ‘Nihan’ ka më shumë se 6 milion ndjekës në Instagram.

Read More »

Pas dasmës, shikoni ku ka përfunduar Rona Nishliu

Edhe pse askush nuk dinte asgjë për lidhjen e dashurisë së Rona Nishliut, këngëtarja i surprizoi të gjithë me martesën e saj të papritur të shtunën mbrëma. Në një ceremoni tërësisht private, çifti i kanë dhënë fund beqarisë duke kurorëzuar kështu lidhjen e tyre.Ndonëse këngëtarja ende nuk ka zbuluar asnjë foto nga dasma, të gjithë e panë Ronën e mrekullueshme me fustan të bardhë, falë postimeve të grimierit dhe stilistes së saj.Menjëherë pas dasmës, Rona dhe Flori, bashkëshorti i saj, janë nisur drejt një prej ishujve më të bukur të Italisë, për muajin e mjaltit. Këngëtarja ka postuar në Instastory disa foto dhe video nga Isola Bella, në Siçili – një vend përrallor, ndër më të adhuruarit e më luksozët.Duke treguar disa pjesë të ishullit përmes videove, Rona duket edhe vetë e mrekulluar nga natyra mahnitëse e këtij vendi.Isola Bella është një prej ishujve më të vizituar të Italisë së Veriut.Ai ndodhet rreth 400 metra larg Stresas dhe mund të arrihet vetëm për disa minuta nga V..

Read More »

Alarmante: Numër i madh i personave kanë përfunduar në spital nga picat

Pica është e nxehtë dhe e shijshme, por është e rrezikshme në disa raste.Komisioni i Sigurisë së Produkteve të Konsumatorit në ShBA ka kujtuar se në vitin 2017, rreth 2.300 amerikanë kanë përfunduar në urgjencë.Ata prenë veten duke ndarë picën dhe u dogjën duke e nxjerrë nga furra.Në grupin e fundit të të dhënave, Komisioni i Sigurisë së Konsumatorit të SHBA (CPSC) shqyrton çdo lloj dëmtimi të paimagjinueshëm dhe kujton se edhe gjërat më të mira në jetë mund të jenë të rrezikshme.Ndër dëmet që vijnë nga picat janë: prerjet, djegiet, rëniet duke e mbajtur dhe rrëzimet nga krevati apo divani vetëm për të kapur një copë picë.

Read More »

Nga spitali, në këtë vend ka përfunduar Era Istrefi

Era Istrefi tashmë është ndër këngëtaret më të famshme ndërkombëtarisht.Era edhe pse me prejardhje nga Kosova, arriti të depërtoi edhe përtej kufijve me talentin e saj për të kënduar, shkruan ORAinfo.Një faktor mjaftë i rëndësishëm për këtë sukses ishte edhe stili i veçantë i Erës si në veshje ashtu edhe në përgjithësi në pamje.Pak ditë më parë, Era iu nënshtrua një operacioni, por tashmë duket se është mjaftë mirë.Pas kësaj, madje ka filluar edhe pushimet për t’u relaksuar./ORAinfo/

Read More »

E hodhi Guardiola në rrugë, ja ku ka përfunduar Yaya Toure

Yaya Toure ka kaluar testet mjekësore dhe është vendosur të bashkohet me një klubnë Londër, raporton agjenti i tij përcjell ORAinfo.Mesfushori është një agjent i lirë pas largimit nga Manchester City dhe ka qenë i lidhur me një kalim te West Ham dhe Dimitriy Selkurk nuk ka dashur të bëjë zbulimin e klubit, por ai thotë se Toure nuk është duke u bashkuar me ekipin e Manuel Pellegrini apo Crystal Palace./ORAinfo/

Read More »

Ende nuk ka përfunduar gjithçka, ky është lajmi i fundit Inter-Modriç

Luka Modriç kishte një dëshirë të madhe për t’u transferuar tek Interi dhe pavarësisht se vendosi të qëndrojë, pas një bisede me prensidentin Florentino Perez, kjo bashkëjetesë, e cila mund të zgjasë maksimumi edhe për këtë sezon, duket se do të jetë e sforcuar.Fundja, akordin mes fantazistit kroat dhe Interit e konfirmoi edhe deponimi i tij në FIFA, pro klubit italian.Pas denoncimit që Reali i Madridit i bëri zikaltërve, Modriç i thirrur për të sqaruar çështjen, nënvizoi se nuk ishte kontaktuar personalisht nga italianët dhe në këtë mënyrë, denoncimi i “Galaktikëve” shkoi më kot.Shkurt, e gjithë kjo histori mes Modriçit dhe Realit të Madridit pritet që të përfundojë verën tjetër, pse jo ndoshta edhe në merkaton e janarit, sepse sipas zërave të fundit nga media spanjolle, lojtari i ka nënvizuar presidentit Perez se nuk do ta pranojë rinovimin e kontratës, që skadon më 30 qershor 2020.

Read More »

Çka po ndodh me burrin e Afërdites, ja në çfarë gjendje ka përfunduar pas martesës

Kanë kaluar vetëm një muaj që nga martesa e modeles dhe këngëtares, Afërdita Dreshaj.Në fund të muajit qershor ajo i dha fund beqarisë duke u martuar me hokeistin çek, Jakub Kindl.Por duket se përgatitja e dasmës e kanë lodhur atë. Në një video të publikuar nga Afërdita shihet ai shumë i lodhur duke pirë venë të bardhë.Disponimi i tij është zero. Çka po ndodh me burrin e Afërditës, është bërë nervoz apo i ka rënë pishman për martesën? /ORAinfo/

Read More »

Mourinho – Pogba, ka përfunduar gjithçka

Marrëdhënia e Pogbas me Mourinhon është në pikën e fundit.Mesfushori francez është i acaruar tej mase me trajnerin portugez, por që ende nuk dihen arsyet se përse.Pogba po e kërkon transferimin te Barcelona qysh në këtë afat, mirëpo Manchester United ka refuzuar ta shes atë, përcjell ORAinfo.Francezi nuk dëshiron që të luaj nën urdhrat e portugezit, andaj në janar me gjasë njëri prej tyre do të lëshoj rrugë./ORAinfo/

Read More »

Barcelona nuk e ka përfunduar shopingun, e kërkon edhe një lojtar

Nënshkrimi me Arturo Vidal, i cili u zyrtarizuar të premten në mbrëmje, nuk ka shënuar fundin e shpenzimeve për BarcelonanPër dallim nga viti i kaluar, ata kanë kryer shumicën e punës në këtë afat, duke nënshkruar me katër lojtarë të ri.Megjithatë, derisa kanë mbetur edhe më pak se një muaj për të përfunduar, ata ende janë duke hulumtuar për blerje të reja.Vidal erdhi si zëvendësim i Paulinho, të cilën gjë Ernesto Valverde e bëri të qartë në një konferencë për shtyp, por kiliani nuk është një lojtar që e bazon lojën e tij në teknik dhe prekje delikate, kështu që kërkimet për lojtarë të ri janë të hapura.Çdo biznes mund të varet edhe nga shitjes, sidomos në mesfushë pasi që ka shumë lojtarë.Andre Gomes, Sergi Samper dhe Rafinha, e ardhmja e të gjithëve është në ajër dhe klubi po përpiqet që ti shet të tre. Nëse ja arrin, atëherë sigurisht ata do ta bëjnë edhe një goditje këtë afat.

Read More »

Adelina në prag të lindjes, nuk do të besoni në çfarë gjendje ka përfunduar

Është në prag të lindjes, por kjo nuk po e pengon këngëtaren e njohur Adelina Tahiri që të vizitojë vendet më luksoze.Adelina ka kohë që është njëra nder femrat më të përfolura në estradën tonë, shkruan ORAinfo.Ajo bëri bujë shumë të madhe në media shqiptare që nga martesa e saj me afaristin dhe avokatin maqedonas, Serjozha Markov.Adelina gjithashtu është edhe shtatzëne ku para disa ditësh ka realizuar edhe fotosesionin e saj më të ri. Mirëpo kjo nuk është e gjitha ajo merr dhurata dhe pushime shumë luksoze.Ndryshe Adelina ka kohë që nuk ka sjell projekt muzikor, pasi që i është kushtuar familjes.Para pak çastesh ka publikuar një foto ku shfaqet në prag të lindjes. “Loading 97%…<3”, e ka përshkruar foton Adelina. /ORAinfo/

Read More »