Home / Tag Archives: persona

Tag Archives: persona

Ne Prishtine, momenti kur shoferi humb kontrollin mbi kamionin dhe bene…

Ne Prishtine, momenti kur shoferi humb kontrollin mbi kamionin dhe bene...

Gjatë orëve të mesditës në një nga rrugët e Prishtinës ka ndodhur një aksident, ku shkaktar ka qenë një kamion i mbeturinave. Siç edhe është raportuar më herët, një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën “Agim Ramadani”, në Prishtinë. Aksidenti ka ndodhur mes një kamioni për mbledhjen e mbeturinave dhe disa veturave. Ndonëse ende nuk dihet shkaku, supozohet se …

Read More »

Flamurit të Kosovës në kalanë e Artanës i ‘çmend’ serbët (Video)

Flamurit të Kosovës në kalanë e Artanës i ‘çmend’ serbët (Video)

Mediat serbe i ka pënguar shumë vendosja e flamurit të Kosovës në kalanë e Artanës. Një flamur i madh i Kosovës i vendosur në kalanë e Artanës, po del të jetë pengesë për mediumin publik serb “RTS”. Madje ky televizion, kalanë e Artanës e ka konsideruar si “kështjellë mesjetare serbe”. “Institucionet e Kosovës e kanë vendosur flamurin e Kosovës në …

Read More »

Kjo është shenja më romantike e zodiakut

Kjo është shenja më romantike e zodiakut

Kur romanca dhe horoskopi gjenden në të njëjtën fjali, pason lemza e atyre që janë të lindur në shenjat e Peshkut dhe Gaforres Mirëpo, çfarë do të ndodhë nëse jeni të lindur në të dyja këto shenja, dhe, pos asaj që janë më të ndjeshmit, nuk janë më romantikët? Kjo edhe nuk ka aq kuptim, mirëpo, fatkeqësisht është e vërtetë, …

Read More »

Videoja që po bën xhiron e botës, veturat kthehen në të majtë dhe befasisht “zhduken”

Videoja që po bën  xhiron e botës, veturat kthehen në të majtë dhe befasisht “zhduken”

Mijëra persona që kanë pasur rastin ta shohin një video të pazakontë në Twitter ku shihen se si shumë vetura “zhduken” në mur, kanë mbetur të habitur. Videoja është publikuar në Twitter dhe është shpërndarë nga gazetari austriak dhe njëherit prezantuesi i ORF, Armin Wolf, i cili edhe vetë ka pranuar se nuk e kishte kuptuar për çfarë bëhet fjalë …

Read More »

Kush janë ‘shokët’ qe e dëmtuan

kush janë ‘shokët’ qe e dëmtuan

Sabit Geci ka drejtuar akuza të rënda ndaj zyrtarëve të PDK-së. Ish-komandanti i Zonës Operative të Drenicës, Sabit Geci, e konsideron si të pastër luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në një intervistë për gazetën “Bota sot”, Geci ka theksuar se sfidat e tij nëpër gjykata e deri te dënimi me 15 vjet burg i ka nga shokët e tij …

Read More »

Fajësojni varësinë ndaj telefonit me prekje

Fajësojni varësinë ndaj telefonit me prekje

Një studim amerikan i organizatës “O2 Mobile Life Report”, ka zbuluar se si rreth 30% e përdoruesve të telefonave me prekje kanë pësuar modifikime në duar. Disa nga ndryshimet kryesore janë ndryshimet në formën e gishtërinjve, që ndodh për shkak të mbajtjes së tyre në ekran të ndjeshëm me prekje. Sipas studimit të fundit, telefonat “smart” kanë bërë një ndryshim …

Read More »

Do të vijnë akuzat e para nga Specialja

Do të vijnë akuzat e para nga Specialja

Në muajin shtator pritet të nisin akuzat e para nga Specialja. Prokuroria Speciale deri më tani ka ftuar për intervistim në cilësinë e dëshmitarëve dhe të të dyshuarve rreth 100 ish-pjesëtarë të UÇK-së, në mesin e tyre edhe ish-eprorë e komandantë, derisa në shtator të këtij viti pritet edhe ngritja e aktakuzave të para. Gjykata Speciale, e cila para më …

Read More »

Imazhi që po bën xhiron e botës, pasagjerja publikon fotografinë e karriges së aeroplanit pa mbështetëse

Imazhi që po bën xhiron e botës, pasagjerja publikon fotografinë e karriges së aeroplanit pa mbështetëse

Një pasagjere që po udhëtonte me aeroplanin e aviokompanisë EasyJet ka postuar në internet një fotografi paksa të pazakontë, ku shihet një karrige pa mbështetëse që po udhëtonte nga Lutoni në Gjenevë. Pasagjerja i dërgoi këtë foto të dashurit të saj, i cili më pas i shkroi aviokompanisë duke kërkuar shpjegim për mungesë të mbështetëses në karrige, transmeton KosovaToday. Në …

Read More »