Petrit Vasili: Mbyllja e syve do të bëjë që duartrokitjet për drejtësinë e re të kthehen në shuplaka

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili përmes një deklarate për mediat rendit një sërë çështjesh dhe kauzash…

Petrit Vasili: Fashistizimi i ekonomisë përmes koncesioneve të ndëshkohet si tradhti kombëtare!

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, përmes një statusi në Facebook ka akuzuar qeverinë Rama se nëpërmjet…

“Gënjeshtrën e quan punë”, Vasili mesazh të fortë Ramës për negociatat, koronavirusin dhe dëmet e tërmetit

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili thotë se kryeministri i quan punë gënjeshtrat që thotë, duke shtuar…

Vasili: Ky, Viti i Ri më i trishtë për shqiptarët, fati i Shqipërisë në duart e tyre

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili e ka cilësuar vitin më të trishtë dhe më të keq…

“Tradhtia është shumë e qartë, trafikanti i detit do…”, Vasili 8 pyetje Ramës për çështjen e Greqisë

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili i ka drejtuar 8 pyetje Ramës lidhur me çështjen e detit…

“Mbajti parodinë e radhës me të njëjtët spektatorë”, Vasili: Ramës i duhet kthyer shpina siç bënë mjekët në Bruksel

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me vizitën e…

Sulmoi Vjosa Osmanin, Vasili: Rama është anti-shqiptari i vetëm shembullor! I paaftë të sigurojë vaksinën anti-Covid

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, reagon për situatën e krijuar nga pandemia e koronavirusit, duke thënë…

Prokuroria e Dibrës mbylli hetimet për dosjen 184, Vasili: Drejtësia e re është e kapur, SPAK s’ka asnjë krahasim me Krimet e Rënda

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili e ka konsideruar kriminale nga Prokuroria e Dibrës faktin e mosfillimit…

“Asnjë datë”, Vasili: Shqiptarët s’dinë se kur do vaksinohen, qeveria të flasë konkretisht dhe të lërë demagogjitë!

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili në një dalje publike për mediat deklaroi se shqiptarët nuk dinë…

Ndryshimet në qeveri, Vasili: Si çelësat kopil që hapin çdo derë, Çuçi dhe Ikonomi dy emra që s’kanë asnjë lidhje me PS

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka komentuar direkt nga rubrika ‘’Opinion’’ në News24 ndryshimet e fundit…

Vrasja e Klodian Rashës/ Vasili: Rama merr përsipër që bashkëpunëtorët e tij në krim, t’i mbrojë me çdo kusht

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka akuzuar kryeministrin Rama se merr përsipër të bëjë alibi të…

Gazi lotsjellës në marshim-protestë, Vasili: Mbytës dhe shkatërrimtar për qytetarët me COVID-19, krimi të hetohet urgjent nga SPAK

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili e ka cilësuar krim hedhjen e gazit lotsjellës nëpër rrugë në…