Agjencia MCC e ShBA-së e rikonfirmon përkrahjen për zhvillimin e Kosovës

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, ka njoftuar përmes një postimi në Twitter…

Ambasada amerikane do që të dalin para drejtësisë të gjithë keqpërdoruesit e luftës, pavarësisht kombësisë

Ambasada amerikane do që të dalin para drejtësisë të gjithë kri.minelët e luftës, pavarësisht kombësisë. Ambasadori…

Haradinaj bisedë me ambasadorin amerikan: Mora mbështetjen amerikane për tejkalimin e gjendjes

Ramush Haradinaj ka realizuar një takim virtual me ambasadorin amerikan. Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e…

Ambasadori i SHBA-ve: I siguroj të gjithë se Amerika kurrë nuk do të heqë dorë nga Kosova

Kosnett: I siguroj të gjithë se Amerika kurrë nuk do të heqë dorë nga Kosova. Maratonë…

Vjosa Osmani e Kosnett bisedojnë virtualisht për zhvillimet në vend

Osmani e Kosnett bisedojnë virtualisht për zhvillimet në vend. U.D së presidentit, Vjosa Osmani ka mbajtur…

Kosnett e quan të gabuar vendimin e Qeverisë për të shuar task-forcën kundër korrupsionit

Ambasadori Kosnett ka thënë se shuarja e Taskforcës kundër korrupsionit, vendim i gabuar i Hotit. Ambasadori…

Fillon nga Kosova zbatimi i marrëveshjes së Washingtonit për rrjetin 5G

Kosova fillon zbatimin e marrëveshjes së Washingtonit për rrjetin 5G. Kosova ka filluar zbatimin e një…

Lajçak pas takimit me Kisnettin, thotë se BE-ja dhe ShBA-ja ndajnë të njëjtat interesa në Ballkanin Perëndimor

Lajçaku takohet me Kosnettin, thotë se BE-ja dhe ShBA-ja ndajnë të njëjtat interesa në Ballkanin Perëndimor.…

Kosnett: Do të punojmë bashkë me BE-në për njohje reciproke Kosovë-Serbi

Ambasadori amerikan: Do të punojmë bashkë me BE-në për njohje reciproke Kosovë-Serbi. Ambasadori amerikan në Kosovë,…

Vuçiq: Ne duam një kompromis me shqiptarët

Unë jam kundër ruajtjes së konfliktit të ngrirë dhe ne po përpiqemi të bëjmë një kompromis…

Kosnett: SHBA-ja s’vendos afat për përfundimin e dialogut Kosovë – Serbi

SHBA-ja s’vendos afat për përfundimin e dialogut Kosovë – Serbi. Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të…

A i ka skaduar mandati Speciales, flet ambasadori amerikan

Philip Kosnett ka folur për mandatin e Gjykatës Speciale. Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës…