Makina “Range Rover” e mbushur me 13 emigrantë të paligjshëm, arrestohen dy të rinjtë

Dy shtetas me inicialet B. A, 25 vjeç dhe N. B, 30 vjeç, janë arrestuar nga…

Dalin detaje të reja se si ndodhi tragjedia në Prizren

Detaje të reja se si ndodhi tragjedia në Prizren. Nga Prokuroria e Prizrenit kanë thënë se…

Familjari jep versionin e gruas së policit: Plumbi ra në qeramikë e më pas në drejtim të Leonitës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë në Prizren. Zyrtari policor në Policinë Kufitare, Sali Mazreku,…

Gjermania i dhuron policisë së Shqipërisë një pajisje të teknologjisë së fundit

Gjermania i dhuron Shqipërisë një pajise bashkëkohore moderne që do të përdoret nga ana e Policisë…

Habit i riu nga Tirana, kapet me 28 emigrantë të jashtëligjshëm në furgon (VIDEO)

Goditet një tjetër rast në fushën e dhënies së ndihmës shtetasve të huaj për kalim të…

Me pushkë automatike, kështu po patrullon policia në Karaçevë

Policia po patrullon me pushkë automatike në Karaçevë. Sipas disa fotografive të publikuara në rrjetet, sociale,…

Pas rastit të Karaçevës, KFOR dhe Policia po planfikojnë patrullime në zonën kufitare

KFOR dhe Policia po planfikojnë patrullime në zonën kufitare pas rastit të Karaçevës. Misioni i KFOR-it…