“Janë plotësuar kushtet”/ Raporti i PE për Shqipërinë, Lega kërkon të korrigjohet deklarata: Kushtëzimi është jetik

Eurodeputeti dhe Raporteri për Shqipërinë në PE, David Lega përmes një statusi në ‘Twitter’ ka kërkuar…

Kërkohej nga INTERPOL-i, Policia e Kosovës arreston një person

Policia e Kosovës arreston një person që kërkohej nga INTERPOL-i. Policia e Kosovës përmes një komunikate…

Komuniteti Shqiptar në Greqi: Rama mblodhi koordinatorët e fushatës elektorale të PS në Athinë, nuk u dha shansin emigrantëve të flisnin

Komuniteti Shqiptar në Greqi, ish- FSHSHG ka reaguar për takimin e Ramës në Athinë ku supozohej…