Milaim Zeka i reagon Bekë Berishës: I ka përzi P-hat e K-hat

Zeka i reagon Berishës: I ka përzi P-hat e K-hat. Pas postimit të deputetit të AAK-së…

“Të heqim fenomenin e Tires”, Rama: “Sistemi turk ka qenë më i korruptuari, suksesin e ka te PPP”

Kryeministri Edi Rama gjatë një takimi me qytetarët në Korçë ka folur për sistemin shëndetësor. Ai…

Qeveria kërcënohet nga oligarkët? Rama: “Nuk ka njeri të më detyrojë mua që të…”

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një bashkëbisedim në Korçë. Prej andej, ai i është përgjigjur…

“Mjaft më!”, Basha pas takimit me të rinjtë: 80% e shqiptarëve duan ndryshim, ne do ta sjellim

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas një takimi me disa të rinj pohoi se Shqipëria…

Basha me të rinjtë që kanë studiuar jashtë: Pa konkurrencë s’mund të ketë rritje ekonomike, ja objektivi i PD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi sot një bashkëbisedim në ambientet e librarisë “Tirana Times”,…

“Qeveria shqiptare ndër më të korruptuarat”, Tabaku: Raporti i IT përmend tre ministra të akuzuar, ekonomia shqiptare në rënie të lirë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku, e ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” deklaroi se…

Vaksina ndaj COVID-19/ Basha: Kam kërkuar që Shqipëria mos mbetet e fundit, madje më janë zotuar

Kreu i PD, Lulzim Basha ka folur për punën që po bën vetë ai si lider…

Buxheti 2021/ Meta i përgjigjet Ramës me shifra: 49.8% e PBB shkon për koncesione, 0.86% për luftën e Covid

Ndërsa kryeministri Rama me ministrat e Financave e Rindërtimit në krah e cilësuan buxhetin e vitit…

Nga trajtimi spitalor te biznesi e papunësia nga Covid-19/ Panariti: Arsyet madhore pse Presidenti ktheu buxhetin e 2021-shit

Drejtor i Kabinetit të Presidentit Ilir Meta, Edmond Panariti, renditi disa nga arsyet kryesore, që sipas…

Nga borxhi publik, tek PPP dhe përballja me Covid/ Ja arsyet pse Meta ktheu buxhetin e vitit 2021

Presidenca publikon arsyet e plota të kthimit nga Presidenti Ilir Meta të ligjit nr. 137/2020 “për…

Balla i përgjigjet flakë për flakë Metës për kthimin e buxhetit: E turpshme dhe djallëzore, do të rivotohet menjëherë dhe…!

Socialisti Taulant Balla i është përgjigjur menjëherë Kreut të Shtetit për kthimin e Buxhetit të vitit…

Raporti i FMN/ Jorida Tabaku: Borxhi jashtë kontrolli, buxheti i shtetit të ndalojë çdo shpenzim të panevojshëm!

Partia Demokratike deklaroi sot se ekonomia Shqiptare po vuan si rezultat i rritjes 8-vjeçare të taksave,…