Home / Tag Archives: preferuar

Tag Archives: preferuar

“Mohammed” një nga emrat më të preferuar në Gjermani

Pak ditë më parë Shoqata për Gjuhën Gjermane (GfdS), një organizatë e pavarur politikisht që i kushtohet kultivimit dhe studimit të gjuhës gjermane, publikoi raportin vjetor të emrave më të preferuar për të sapolindurit. Nga të dhënat e përdorura nga 700 regjistra të gjendjes civile kudo nëpër Gjermani, raporti i GfdS theksoi, se emrat më popullorë në Gjermani në vitin …

Read More »

Trump e Erdogan nuk janë “lideri më i preferuar” për kosovarët – “shpëtimi ekonomik” shihet te Gjermania (Foto)

Instituti i Prishtinës për Studime Politike (PIPS), ka publikuar një anketë, në bazë të së cilës kancelarja gjermane, Angela Merkel, me rreth 53 për qind, është liderja më e preferuar e kosovarëve. Por, sipas anketës, përcjell Telegrafi, pavarësisht faktit se SHBA-në e shohin si partner shumë të rëndësishëm, presidenti Donald Trump, vetëm për 17 për qind të kosovarëve është lideri më …

Read More »

Vogëlushi gjen “lodrën” e preferuar të nënës së tij (Video)

Vogëlushi gjen “lodrën” e preferuar të nënës së tij

Një vogëlush duke luajtur dhe shëtitur në dhomën e gjumit të prindërve të tij ka hasur në diçka të pazakontë, që besohet të jetë një prej lodrave të preferuara të nënës së tij. Është interesant fakti se si gjithë këtë ngjarje e ka filmuar babai i vogëlushit, i cili dukej se po e inkurajonte vogëlushin të luaj me lodrën e …

Read More »

Cili është goli i preferuar i Messit, e zbulon ai vet

Lionel Messi ka zbuluar se cili është goli i tij i preferuar. Ylli argjentinas i Barcelonës, Lionel Messi, i ka shënuar plot 400 gola në La Liga dhe nuk e ka aspak të lehtë ta zgjedhë vetëm një si të preferuarën e tij. Megjithatë, ai e kujton golin e parë të shënuar për Barcelonën, në ndeshjen kundër Albacetes, si golin më të mirë të karrierës për të. Messi, përmes golit të shënuar në ndeshjen kundër Eibarit, u bë lojtari i parë në histori të La Ligës që arrin t’i shënojë 400 gola gjatë karrierës së tij. Argjentinasi e kishte thyer rekordin për më së shumti gola në këtë ligë para disa kohëve, transmeton Gazeta Express. Përkundër që Messi u radhit vetëm në pozitën e pestë në garën për Topin e Artë këtë vit, me të cilin u shpërblye Luka Modrici, shumë persona mendojnë se argjentinasi mbetet lojtari më i mirë në futboll. Statistikat e Messit këtë sezon e mbështesin këtë pretendim të tifozëve të Messit, pasi që ylli argjentinas ka arritur t’i shënojë 17 gola dhe t’i bëjë 11 asiste në v..

Read More »

Tuna sapo na tregoi lojën e preferuar me Tian dhe lumturinë e shihni në fytyrën e tij (Foto)

Të qenit mama përveçse edukimit dhe kujdesit ndaj fëmijës, nënkupton edhe të shkosh pas tyre gjithandej nëpër shtëpi. Kështu i dhuron lumturi dhe me lojërat e preferuara Një moment të tillë, e ka ndarë dhe këngëtarja e njohur shqiptare me ndjekësit në Instagram. Tuna ka postuar një video të shkurtër me djalin e saj, Tian. Më saktë, ajo tregon momentin …

Read More »

Ngjyra e preferuar e buzëkuqit tregon shumë për personalitetin e femrës

Ngjyra e preferuar e buzëkuqit tregon shumë për personalitetin e femrës

Nëse mendoni se ngjyra e buzëkuqit është thjesht një zgjedhje rastësore nga ana juaj e keni gabim. Shumë prej nesh kanë një ngjyrë të preferua dhe pa u kuptuar, priremi që çdo zgjedhje në jetën tonë ta lidhim me atë ngjyrë. Në bazë të përvojave emocionale ne formojmë personalitetin, karakterin tonë dhe dëshirojmë pikërisht disa gjëra në vend të disa …

Read More »