Presidenti Meta shkon për vizitë tek familja e Klodian Rashës, pritet nga babai dhe nëna e tij

Presidenti Ilir Meta ka shkuar ditën e djeshme për një vizitë në shtëpinë e Klodian Rashës,…

“Ka humbur trutë”, Meta i përgjigjet Ramës: Sa herë të më akuzojë kryeministri do të vij këtu ta jap përgjigjen

Presidenti Ilir Meta gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët në Vlorë i ka kthyer përgjigje kryenministrit Rama…

Meta reagon ashpër: “Le të tmerrohen ata që mendojnë se do bëjnë tërmet në zgjedhje”

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Edi Rama nga Fieri lidhur me personalitetet…

Mesazhi i fortë i Metës para zgjedhjeve: Në ëndrrën më të keqe s’e kanë menduar se ç’do ndodhi nëse preket një votë

Presidenti Ilir Meta është duke mbajtur një konferencë për shtyp ditën e sotme nga Presidenca, ku…

“LSI do ta çojmë për skrap”, Meta i përgjigjet Ramës: “S’kam frikë, kush duron Monikën që do thotë…”

Presidenti Ilir Meta në deklaratën e tij për shtyp i është përgjigjur deklaratave të Edi Ramës,…

Akuzat e Fatos Nanos ndaj tij, Meta: “Si mud të citosh Biblën dhe të merresh me kumar?”

Presidenti Ilir Meta ka folur sot nga Korça me gazetarët lidhur me zgjedhjet e 25 Prillit.…

Çfarë ndodh nëse Rama fiton mandatin e tretë më 25 Prill? Meta jep përgjigjen e prerë

Presidenti Ilir Meta ka folur sot nga Korça me gazetarët lidhur me zgjedhjet e 25 Prillit.…

A do shtyhen zgjedhjet për shkak të pandemisë? Përgjigjet Meta, i kthen përgjigje edhe akuzave të Nanos

Presidenti Ilir Meta nga Shkodra nuk ka komentuar akuzat që hodhi ndaj tij ish kryeministri socialist…

“Shqipëria nuk futet dot në thes nga një çetë me banditë, harrojeni!”, Rama i përgjigjet Metës

Mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta ka pasur sot një përplasje të fortë mbi…

Përgjimet e dosjes “Ndragheta”, reagon Presidenti Meta për herë të parë

Presidenti Ilir Meta ka folur për herë të parë pas lajmeve që kanë qarkulluar në lidhje…

Në 85 vjetorin e lindjes, Presidenti vlerëson regjisorin Dhimitër Anagnosti me Dekoratën “Gjergj Kastriot Skënderbeu”

Presidenti Ilir Meta ka vlerësuar ditën e sotme regjisorin Dhimitër Anagnosti me Dekoratën e lartë “Gjergj…

Paralajmërimet e IGJEUM për përmbytje, Meta apel qeverisë: T’i marrë në konsideratë

Presidenti Ilir Meta ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me paralajmërimet e bëra nga…