Shpërthen ish-deputeti i LDK-së: Turp, partia s’ka pasur kurrë Kryesi më të dobët

Anëtari dhe ish-deputeti i LDK-së, Naser Rugova, ka reaguar pas zgjedhjes së kryesisë së re të…

15 vjet nga vdekja e Ibrahim Rugovës

Bëhen 15 vjet nga vdekja e Ibrahim Rugovës. Sot shënohet 15 vjetori i vdekjes së ish-presidentit…

Osmani: Tahir Zemaj u vra vetëm sepse i njihte institucionet e ndërtuara nga Ibrahim Rugova

Vjosa Osmani ka folur në 18-vjetorin e vrasjes së Tahir Zemajt. Ushtruesja e detyrës së presidentit,…

Ky është urimi i Avdullah Hotit për Krishtlindje

Urimi i Avdullah Hotit për Krishtlindje. Kryeministri në detyrë i Kosovës Avdullah Hoti ka uruar besimtarët…

Kthehet në simbol shtetëror, flamuri partiak

Flamuri partiak, kthehet në simbol shtetëror. U.D. e detyrës së Presidentit, Vjosa Osmani, ka rikthyer flamurin…

Del deklarata e Rugovës në SHBA: Si e njoftoi botën në vitin 1993 me terrorin e Serbisë

Nga arkivi i Clintonit del deklarata e Rugovës në SHBA: Si e njoftoi botën në vitin…

Lajmërohet Haki Rugova me një përkujtim

Pas shumë kohësh, lajmërohet Haki Rugova me një përkujtim. Kryetari i Komunës së Istogut , Haki…

Kabineti i kryetares së Kuvendit: Hoti kopjon idenë Osmanit për Darkën e Lamës

Kabineti i kryetares së Kuvendit i ka reaguar Hotit për Darkën e Lamës. Kryeministri i vendit,…

Sejdiu për Rugovën: Ishte Komandant Suprem, Ademin e Zahirin i çuam ne në Shqipëri

Sejdiu ka thënë se Rugova ishte Komandant Suprem, Ademin e Zahirin i çuam ne në Shqipëri.…