Hashim Thaçi nga Haga I telefonon Pal Lekajt, kjo ishte arsyeja

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po mbahet në paraburgim nga Gjykata Speciale ka zhvilluar…

Ekspertët amerikanë thonë se lufta fisnike e UÇK-së duhet vlerësuar: Pavarësia e Kosovës e pakthyeshme

Ekspertët amerikanë kanë thënë se lufta fisnike e UÇK’së duhet vlerësuar dhe se Pavarësia e Kosovës…

Presidenti Thaҫi vjen me një reagim nga Haga, ky është mesazhi i tij

Thaçi reagon nga Haga, publikon fotografi me mesazh publik. Pas konfirmimit të aktakuzës dhe pas dorëheqjes…

Gashi: Presidenti Thaçi është dashur të japë dorëheqje pa iu konfirmuar aktakuza

Tomë Gashi ka thënë se Thaçi është dashur të japë dorëheqje pa iu konfirmuar aktakuza. Avokati…

Konfirmimi i aktakuzave nga Specialja, përjetohet rëndë nga bashkëvendasit e Thaçit dhe Veselit

Bashkëvendasit e Thaçit dhe Veselit konfirmimin e aktakuzave e përjetojnë rëndë. Përkundër që vendlindjet e Hashim…

Endriti bëri dedikimi emocional për babain, reagimi i Leonora Jakupit merr gjithë vëmendjen

Presidenti Thaçi njoftoi për konfirmimin e aktakuzës ndaj tij nga Gjykata Speciale dhe dorëheqjen e tij…

Aktakuza për Thaçin dhe Veselin, Haradinaj: Duhet të tregojmë unitetin kombëtar!

Kryetari i Aleancës së Ardhmërisë së Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar në lidhje me ngjarjen e…

Ramush Haradinaj reagon pas aktakuzës ndaj Thaçit: Do të dalim faqebardhë në këtë sfidë

Haradinaj reagon pas aktakuzës ndaj Thaçit: Do të dalim faqebardhë në këtë sfidë. Kryetari i Aleancës…

Thaçi pas pak iu drejtohet mediave, pas aktakuzave të Speciales

Pas aktakuzave të Speciales, Thaçi pas pak iu drejtohet mediave. Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka…

Konjufca thotë se Thaçi ka qenë njeriu kryesor që i ka shtyrë deputetët ta votojnë Specialen

Konjufca ka thënë se Presidenti Thaçi ka qenë njeriu kryesor që i ka shtyrë deputetët ta…

Sulmi në Vjenë, reagim Presidenti Thaҫi

Thaçi thotë se Kosova dënon sulmin qyqar që ndodhi sonte në Vjenë. Presidenti i Kosovës Hashim…

Kryeministri Hoti: S’kam dërguar komente në Kushtetuesen e Speciales për amandamentet e Thaçit

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka treguar se nuk ka dërguar komente në Gjykatën Kushtetuese të…