Ruçi: Vjosa Osmani, një politikane energjike dhe e respektuar. Kosova, UÇK dhe udhëheqësit e saj ishin viktimat përballë agresorit

Kryetar i Kuvendit Gramoz Ruçi ka prezantuar në seancën e sotme parlamentare Presidenten në detyrë, Kryetaren…

Ekspertët amerikanë thonë se lufta fisnike e UÇK-së duhet vlerësuar: Pavarësia e Kosovës e pakthyeshme

Ekspertët amerikanë kanë thënë se lufta fisnike e UÇK’së duhet vlerësuar dhe se Pavarësia e Kosovës…

Dorëheqja e Hasim Thaçit, Vjosa Osmani merr përkohësisht postin e Presidentit të Kosovës

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani tash do të jetë ushtruese e detyrës së Presidentit. Pas dorëheqjes së Presidentit…

Presidenti Thaçi nuk ndahet prej zyrtarëve të PDK-së

Presidenti nuk ndahet prej zyrtarëve të PDK’së, aty edhe Grabovci. Abelard Tahiri, i ka bërë reklamë…

Lajmi i fundit: Takohen Mustafa, Haradinaj dhe Limaj – diskutojnë për koalicionin dhe çështjen e Presidentit

Takohen Mustafa, Haradinaj dhe Limaj – diskutojnë për koalicionin dhe çështjen e Presidentit. Para pak minutash…

Pasuria e grave të politikanëve kosovarë, ja kush është e para dhe e fundit në listë

Është publikuar pasuria e grave të politikanëve kosovarë. Banesa, para të gatshme e vetura, janë vetëm…

Vjosa Osmani i quan artificiale përplasjet Thaçi- Mustafa

Osmani: Përplasjet Thaçi-Mustafa janë artificiale. Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani i ka quajtur artificiale…

Këshilltari i Thaçit e quan ‘klub valltarësh’ ekipin e Hotit, a e ka fjalën për Driton Selmanaj

Këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Adil Behramaj, e ka quajtur ekipin e Hotit “klub valltarësh”. Kryeministri…

Ish-ambasadori Walker largohet nga VV, këshillon Thaçin për 7 mijë euro në muaj

Wolker largohet nga VV, këshillon Thaçin për 7 mijë euro në muaj. Ish-ambasadori William Walker, ka…

Kjo mund të ndodhë me aktakuzat e Speciales ndaj Thaçit dhe Veselit

Çfarë mund të ndodhë me aktakuzat e Speciales ndaj Thaçit dhe Veselit? Gjykata Speciale ende nuk…

“Shkohet në zgjedhje të reja nëse Presidenti nuk votohet deri më 11 mars”

Shkohet në zgjedhje të reja nëse Presidenti nuk votohet deri më 11 mars, kështu ka thënë…

Aksidentohet Endriti, djali i Presidentit Thaҫi, policia jep detaje rreth rastit

Është aksidentuar djali i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaҫit. Endrit Thaçi, djali i Presidentit Hashim Thaçi…