Kryeministri Kurti: Macron më pyeti se çfarë mund të japë Kosova për njohjen nga Serbia

Albin Kurti ka folur pas takimit me Macron. Kryeministri Albin Kurti ka zhvilluar një intervistë për…

Kryeministri Kurti tregon dhuratën që ia dha Macroni dje në Paris

Albin Kurti tregon dhuratën që ia dha Macroni dje në Paris. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,…

Vuçiq flet për gjetjen e një kompromisi me Kosovën

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka udhëtuar sot drejt Parisit, për të zhvilluar disa takime. Para se…

Përshkallëzohen tensionet: Avionët francezë zbarkojnë në Kretë

Tensionet mes Greqisë dhe Turqisë së fundmi kanë sjellë edhe reagimin e ndërkombëtarëve. Franca nuk ka…