Home / Tag Archives: prishtinë

Tag Archives: prishtinë

Ngjarje e rëndë në Prishtinë, policia jep detaje rreth rastit

Një ngjarje mjaftë e rëndë ka ndodhur sontë në Prishtinë. Policia e Kosovës ka konfirmuar se rreth orës 22:30 është goditur një 16 vjeçar në rrugën Muharrem Fejza në Prishtinë. “Rreth orës 22:30 kemi pranuar informatën për një rast të goditjes me mjet të fortë. Rasti ka ndodhur në rrugën …

Read More »

Kadri Veseli thotë se stacioni i trenit në Prishtinë do të bëhet muze i dëbimit të dhunshëm të shqiptarëve nga forcat serbe

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i shoqëruar nga ministri i Kulturës, Kujtim Gashi dhe nga menaxenti i Infrakos-it, ka vizituar lokacionin tek stacioni i trenave në Prishtinë, i cili sipas propozimit të kryeparlamentarit Veseli do të shndërrohet në muze të dëbimit të shqiptarëve dhunshëm nga forcat serbe gjatë …

Read More »

Dalin pamje nga shtëpia e Ritës në Prishtinë

Rita Ora është këngëtarja me origjinë shqiptare por që karrierën e saj e zhvillon në Angli atje ku edhe është rritur. Vera Ora, nëna e këngëtares së njohur shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka publikuar fotografinë e shtëpisë së tyre në Prishtinë. “Shtëpia është aty ku është zemra. Ani …

Read More »

Elvana dhe Tuna raporte të mira vetëm në sy të publikut, ja çfarë ndodhi brenda premierës së ‘2 gisht mjaltë’ në Prishtinë (Video)

Pas Tiranës, komedia “2 gisht mjaltë”, me protagonistë Elvana Gjatën dhe Ermal Mamaqin, pati premierën të premten mbrëma edhe në Prishtinë. Me këtë rast, komediani Mamaqi dhe këngëtarja Gjata shkëlqyen në tepihun e kuq të shtruar me rastin e kësaj premiere në “Cineplexx”. Në këtë mbrëmje të ftuar ishin shumë …

Read More »