Home / Tag Archives: probleme

Tag Archives: probleme

Trump edhe një herë probleme me emra, kësaj radhe ngatërron emrin e drejtorit ekzekutiv të Apple (Video)

Trump edhe një herë probleme me emra, kësaj radhe ngatërron emrin e drejtorit ekzekutiv të Apple (Video)

Presidenti amerikan, Donald Trump, i është drejtuar me emrin “Tim Apple” drejtorit ekzekutiv të gjigantit Apple, Tim Cook, gjatë një takimi në Shtëpinë e Bardhë të mërkurën. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Trump një gafë të tillë e ka bërë gjatë një takimi inaugurues të Bordit Këshillimor të Politikave …

Read More »

Probleme me shëndetin, deputetii VV-së jep detaje për gjendjen e Kurtit

Albin Kurti, ditë më parë kishte probleme shëndetësore. Deputeti i Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla ka thënë se lideri i kësaj partie, Albin Kurti ka qenë në gjendje të rëndë shëndetësore, por që tani është më mirë Sveçla ka thënë se ai tani po trajtohet në shtëpi dhe po merr terapinë që ia kanë dhënë mjekët e Klinikës Infektive, ku qëndroi i shtrirë për dy ditë. Ai thotë se një pjesë për përgjegjësisë e shëndetit të tij e ka vetë Kurti, për të cilin thotë se ka punuar shumë pa pushuar. “Ka qenë në një gjendje të rëndë, por falë përkujdesjes në Infektive gjendja është përmirësuar. Po trajtohej në shtëpi me terapinë që i është dhënë. Po e merr veten. Një pjesë e përgjegjësisë për shëndetin e tij është te Albini, pasi ka punuar pa pushuar, dhe pastaj e ka lodhur vetën jashtëzakonisht shumë. Së shpejti do t’ju kthehet aktiviteteve. Ka edhe individ që mezi presin të kënaqen me fatkeqësitë e të tjerve”, ka thënë Sveçla në T7.

Read More »

Hoxhaj thotë se taksa po sjellë probleme, duhet të pezullohet

Taksa kundër Serbisë po vazhdon të komentohet shumë. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, pas takimit me delegacionin amerikan, tha se taksa po shkakton probleme për politikën e jashtme, dialogun dhe marrëdhëniet e Kosovës me Amerikën. Si rrjedhojë e kësaj, Hoxhajt theksoi se tarifa duhet suspenduar, gjë të cilën e kanë kërkuar edhe delegacioni amerikan gjatë vizitës në Kosovë. Sipas Hoxhajt delegacioni amerikan nuk sheh ndonjë vit më historik ku mundësia e marrëveshjes është më e madhe. Ai me tutje ka theksuar se Aleksandar Vuçiq u ka thënë amerikanëve e evropianëve se është i gatshëm ta njohë Kosovën. “Presidenti serb u ka thënë amerikanëve e evropianëve se marrëveshja finale duhet të përfshijë njohje të ndërsjelltë”. Si mund të arrihet deri tek marrëveshja finale e njohja e ndërsjellë, deklaron Hoxhaj, është një pyetje që ende nuk ka përgjigje, mirëpo vullneti i Vuçiqit është që kjo të arrihet.

Read More »

“Çmenden”Rossonerët, Gattuso po ka probleme me këtë lojtar

Një barazim pas të gjitha pozitive për Milanin, edhe pse ndoshta mjaft i rrezikshëm duke pasur parasysh tani pritet çdo rezultat. Lajmi i keq për Milanon nuk është rezultati. Është më tepër Suso, edhe një herë praktikisht nuk ka marrë dhe shumë të largët nga ajo formë që e kishte dikur përcjell ORAinfo. Ai u vlerësua me notën 5 nga La Gazzetta dello Sport që e konsideron atë më të keq në fushë. Corriere della Sera sot në gazetat nuk ka asnjë dyshim: 25 vjeçari nga Cadiz nuk është mirë, pubalgia ndihet dhe nuk lejon që ai të stërvitet seriozisht dhe vazhdimisht po mundohet ta rigjejë veten. Një problem që e kufizon shumë, dhe që ka larguar nga ekipi i Gennaro Gattuso ndihmës-njeriu me përjashtim, si dhe një referencë tani bëhet i ngadalshëm dhe i parashikueshëm në çdo lojë të vetme./ORAinfo/

Read More »

Probleme për reperin, Fero dënohet me burg dhe gjobë

Fero është një ndër repart më IN të momentin dhe shumë i preferuar për publikun. Kjo shihet fare mirë në rrjetet sociale dhe klikimet në youtube, mirëpo siç duket tashmë ai ka probleme dhe është dënuar me burg. Gjykata Themelore në Prishtinë e ka dënuar me 5 muaj burg me kusht dhe 1.200 euro gjobë, pasi akuzohet për posedim të lëndëve narkotike. Mirëpo e gjitha kjo e ka një të mirë , pasi gjykatësi vendosi që dënimi me burg ndaj tij të mos ekzekutohet, nëse Fero nuk kryen vepër tjetër penale brenda një viti. Fero, gjithashtu, është i detyruar të paguajë 1200 euro gjobë. Mesa duket kjo e ka mërzitur Arbenitën. Shpresojmë që çifti ta kalojë sa më pare këtë gjendje. The post Probleme për reperin, Fero dënohet me burg dhe gjobë appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Sarri me probleme tek Chelsea, kjo gjë i ndodhi tani trajnerit

Maurizio Sarri duket se ka probleme me skuadrën aktuale. Trajneri i Chelsea duket se është afër që të rikthehet në Serie A. Sipas ‘Sky Sports’ Roma kanë kontaktuar trajnerin e Chelsea, Maurizio Sarri, për ta pyetur nëse italiani do të ishte i interesuar për punën e trajnerit të skuadrës, sezonin e ardhshëm. Italiani ka qenë në një presion të madh në ‘Stamford Bridge’ që nga Viti i Ri, pas një rënie dramatike të formës së bluve. Sarri më herët ka qenë trajner i Napolit, para se të kalonte në Premierligë për të marrë timonin e Chelsea. Roma mund të jetë skuadra që do ta rikthejë italianin përsëri në Serie A, ku ai kishte korrur shumë sukses.

Read More »

E dhimbshme: Ylli i Juventusit ka probleme me zemër

Ylli i Juventusit Sami Khedira thuhet se i nënshtrohet të njëjtës operacion që Stephan Lichtsteiner iu nënshtrua në 2015. Khedira është diagnostikuar me një gjendje të zemrës të quajtur arrhythmia atriale përcjell ORAinfo. Një raport nga IlBianconero thotë se Khedira mund t’i nënshtrohet të njëjtit lloj operacioni që Lichtsteiner iu nënshtrua kur ai kishte hasur në një problem të zemrës në vitin 2015. Zvicerani mbeti jashtë për 38 ditë pas operacionit, para se të kthehej në veprim. Për Khedira, çështja është kronike dhe mund të trajtohet kirurgjikale duke vepruar në venat pulmonare./ORAinfo/

Read More »