Vaksina për Covid-19, a do ta prishë agjërimin e Ramazanit?

A do ta prishë agjërimin e Ramazanit, vaksina për Covid-19? Ekziston një konsensus shkencor në të…

Francë, xhamia hap dyert për të pastrehët dhe migrantët

Një xhami në Francë ka qenë strehë e sigurt për shumë të pastrehë dhe migrantë gjatë…

Vijojnë tensionet mes dy shteteve/ Erdogan nuk ndalet: Emmanuel Macron është një barrë për Francën!

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, tha të premten se shpresonte që Franca të “çlirohet” së shpejti…

Aksion për dhurimin vullnetar të gjakut në dy xhami të kryeqytetit

Në dy xhami të kryeqytetit aksion për dhurimin vullnetar të gjakut. Në Xhaminë e Madhe dhe…

Protestat e myslimanëve kundër Macron, flet presidenti francez

Macron thotë se e kupton “tronditjen e myslimanëve” për karikaturat e Profetit. Presidenti francez Emmanuel Macron…

Një i vrarë, disa të tjerë të plagosur.Ç’ndodhi në Nicë të Francës.Dyshohet për…

Një person është vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur pas një sulmi me thikë pranë…

Sulmohet konsullata franceze në Arabinë Saudite, një person therr rojën e konsullatës

Një roje është goditur me thikë në një konsullatë franceze në Arabinë Saudite ditën e sotme.…

Revista franceze i bën karikaturë erotike Erdoganit, vjen reagimi i ashpër nga Turqia

Turqia ka akuzuar revistën franceze Charlie Hebdo, për “racizëm kulturor”, pas publikimit të edicionit të së…

Deputetja Murtezi: Qëndrim Gashi e ofendoi fenë e vet

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Labinotë Demi-Murtezi ka thënë se ambasadori i Kosovës në Francë, Qëndrim…

Vendet arabe bojkotojnë Francën

Franca u ka kërkuar vendeve të Lindjes së Mesme t’i japin fund thirrjeve për bojkot të…

Hoxha Ekrem Avdiu: Heqja e kokës së mësuesit francez, akt i dënueshëm edhe sipas islamit

Mësuesit të historisë nga Franca, Samuel Paty, iu pre koka më 16 tetor, jashtë shkollës së…

Sfidon Macron: Karikaturat e Profetit Muhamed, në muret e qeverisë

Presidenti francez ka dhënë leje që ndërtesat qeveritare të ndriçohen me skicat e Profetit Muhamed, duke…