Home / Tag Archives: publikohen

Tag Archives: publikohen

Arsenal – Huddersfield, publikohen formacionet, ky është fati i Xhakës dhe Mustafit

Arsenali do të jetë nikoqir i Huddersfieldit në javën e 16-të në Ligën Premier.Topçinjtë janë duke kaluar nëpër një moment të mirë dhe synojnë të vazhdojnë me fitore në kampionat.Skuadra e Unai Emery llogaritet favorit në letër për t’i marrë tri pikët, ndërsa mysafirët kanë udhëtuar drejt Londrës për befasi.Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi do të jenë titullar te Arsenali, ndërsa Florent Hadergjonaj në bankën rezervë te kHuddersfield.Formacionet zyrtare:Arsenal: Leno, Bellerin, Lichtsteiner, Mustafi, Sokratis, Kolasinac, Guendouzi, Torreira, Xhaka, Aubameyang, Lacazette.Huddersfield: Lossl, Smith, Kongolo, Hogg, Mooy, Lowe, Williams, Depoitre, Pritchard, Zanka, Schundler.

Read More »

Juventus-Inter, publikohen formacionet zyrtare, nuk mungojnë befasitë

Derbi Italisë do të fillojë në më pak se një orë. Interi do të zbresë në fushë me synimin për t’i shkaktuar humbjen e parë bardhezinjve në këtë sezon dhe për të hapur luftën për titull. Juventus, nga ana tjetër, do të kërkojë fitoren për të thelluar diferencat me ndjekësit.Këto janë formacionet zyrtare të dy ekipeve:JUVENTUS: (4-3-1-2) Szczesny; Cancelo, Bonucci, Chiellini, De Sciglio; Bentancur, Pjanic, Matuidi; Dybala; Mandzukic, Ronaldo.INTERI: (4-3-3) Handanovic; Vraljko, Skriniar, De Vrij, Asamoah; Gagliardini, Brozovic, Joao Mario; Politano, Icardi, Perisic.

Read More »

Juve-Inter,publikohen formacionet e mundshme, befasi të mëdha

Juventus dhe Inter sonte do të takohen në Allianz Stadium në kuadër të xhiros së 15 në Seria A.Të dyja skuadrat duket se kanë bërë ndryshim në formacionet e tyre përcjell ORAinfo.Rodrigo Bentancur është një dyshim përpara përballjes së Allianz Stadium, kështu që Max Allegri mund të shkojë me Miralem Pjanic dhe Blaise Matuidi në një 4-2-3-1 ose të sjellë Emre Can.Interi, ndërkohë, janë pa Radja Nainggolan kështu që Joao Mario mund të hyjë në krah, edhe pse Borja Valero mund të përdoret që nga fillimi.Në anën tjetër, Joao Cancelo pritet të kalojë në krahë me Mattia De Sciglio dhe të kthehet në anën e djathtë të mbrojtjes së Juve, ndërsa Matteo Politano duhet ta zëvendësojë Keita Balde Diao në krahun e djathtë të Interit.Juventusi (4-3-1-2): Szczesny; Cancelo, Bonucci, Chiellini, De Sciglio; Bentancur, Pjanic, Matuidi; Dybala; Mandzukic, RonaldoInter (4-3-3): Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Vecino, Brozoviq, Joao Mario; Politano, Icardi, Perisic./ORAinfo/

Read More »

Arsenal – Tottenham, publikohen formacionet zyrtare

Sot do të zhvillohet ndeshja mes Tottenhamit dhe Arsenalit.Arsenali e pret skuadrën e Mauricio Pochettinos sot në shtëpi, për edicionin e 196-të të derbit të Londrës. Skuadra e Unai Emerys në këtë ndeshje do të tentojë ta vazhdojë edhe rekordin e tetë ndeshjeve në shtëpi pa asnjë humbje.Por, edhe Tottenhami do të tentojë ta fitojë këtë ndeshje pasi që skuadra e Pochettinos vjen e motivuar nga fitorja kundër klubit tjetër të Londrës, Chelseat, me rezultat 3-1, në fundjavën e kaluar.Formacionet zyrtare të të dy skuadrave:Arsenal:Tottenham:

Read More »

Southampton – Manchester United, publikohen formacionet zyrtare

Sonte do të zhvillohet ndeshja mes Southampton dhe Manchester Unitedit.Kjo ndeshje do të jetë e vlefshme për xhiron e 14-të të Premierligës.“Djajtë e kuq” konsiderohen si favorit në këtë takim, pasur parasysh edhe renditjen tabelare.United pozicionohet në vendin e nëntë kurse Southampton në vendin e parafundit (19).Ndeshja fillon në ora 18:30. Këto janë formacionet zyrtare:Southampton:Manchester United:

Read More »

Publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes Man City – Bournemouth

Sonte do të zhvillohet ndeshja mes Manchester Cityt dhe Bournemouth.Sfida mes Manchester City dhe Bournemouth luhet nga ora 16:00 në ‘Etihad Stadium’.Për Manchester Cityt, në bankën e rezervistëve është edhe portieri i Kosovës, Arijanet Muriq.Formacionet zyrtare:Man City: Ederson; Danilo, Otamendi, Laporte, Zinchecko; Fernandinho, Gundogan, B. Silva; Sterling, Jesus, Sane.Bournemouth: Begovic; Francis, S. Cook, Ake, Mings, Daniels; Surman, L. Cook; Fraser, King, Wilson.

Read More »

Publikohen formacionet Milan-Dudelange, pozicion i papritur për Higuanin

Sonte do të zhvillohet ndeshja mes Milanit dhe Dudelange nga ora 18:55.Milani ka rikthyer Gonzalo Higuain në sulm dhe ka bërë dy debutime të reja me Stefan Simic në mbrojtje dhe Alen Halilovic në mesfushë, përcjell ORAinfo.Loja e parë që u zhvillua mes këtyre dy ekipeve ka rezultuar me një fitore të Milanit me një rezultat minimal prej 0-1 ku golashënues ishte Gonzalo Higuain.Pos kësaj loja që do të zhvillohet sonte është tejet e vlefshme për Milanin, pasi që mbanë pozitën e dytë me grup pas Real Betisit dhe ndanë të njëjtat pikë me Olympiakos Piraeus, çka do të thotë se një gabim i mundshëm do ta rrezikonte shumë ekipin italian.Milan, 4-3-3: Reina; Calabria, Simic, Zapata, Laxalt; Halilovic, Bakayoko, Bertolacci, Calhanoglu; Cutrone, Higuain Banka rezervë për Milanin: G Donnarumma, Abate, Rodriguez, Mauri, Montolivo, Borini, SusoDudelange, 3-5-1-1: Bonnefoi; Schnell, Cruz, Prempeh; Jordanov, Stolz, Kruska, Couturier, Melisse; Sinani; TurpelBanka rezervë për Dudelange: Espo..

Read More »

Juventus- Valencia, publikohen formacionet zyrtare

Një ndër ndeshjet më të rëndësishme që zhvillohen sot në kuadër të Ligës së Kampionëve është ajo ndërmjet Juventusit dhe Valencias.Juventus – Valencia është një nga ndeshjet e shumta interesante që sjellë Liga e Kampionëve sonte. Në ‘Allianz Stadium’, Bianconerët presin skuadrën e Valencias.Ndeshja mes Juventusit dhe Valencias luhet me fillim nga ora 21:00.Formacionet zyrtare:Juventus:Valencia:

Read More »

Publikohen formacionet Barcelona-Atletico Madrid

Dy gjigantët spanjollë Atletico Madrid dhe Barcelona do të përballen sonte mes vete.Kryendeshja e kësaj jave në La Liga zhvillohet mes Atletico dhe Barcelonës në “Wanda Nara”.Ndeshja fillon nga ora 20:45. Këto janë formacionet zyrtare të të dyja ekipeve:Atletico Madrid:Barcelona:

Read More »

Atletico Madrid – Barcelona, publikohen formacionet zyrtare

Sonte do të zhvillohet ndeshja mes Altetico Madridit dhe Barcelonws.Kjo ndeshje do të jetë e vlefshme për xhiron e 13-të të La Liga dhe konsiderohet si kryendeshja e kësaj xhiroje.Absolutisht nuk ka favorit në këtë takim në të cilin skuadrat futën me vetëm një pikë dallim në renditjen tabelare, shkruan lajmi.net.Barcelona prinë me 24 pikë, e ndjekur nga Atletico me 23 sosh.Ndeshja fillon në ora 20:45. Këto janë formacionet zyrtare: /Lajmi.net/Formacionet zyrtare:Atletico:Barcelona:

Read More »