Home / Tag Archives: qesharake

Tag Archives: qesharake

Yllka publikon foton më ‘qesharake’ me burrin, shikoni çfarë bën

Yllka Gashi është aktorja që për vite ka qenë shumë aktive në filma e seriale shqiptare. Ajo tani është shkëputur nga karriera në Kosovë për të shkuar në Amerikë ku jeton tani me burrin dhe vajzën e saj, përcjell ORAinfo/ Ndonëse është larguar që sa kohë, ajo nuk është harruar nga publiku dhe ende posedon shumë fansa. Sot, ajo ka postuar një foto ku shihet së bashku me burrin e saj duke bërë fytyra qesharake./ORAinfo/

Read More »

Bujanovci i shqiptarëve? Vuçiq e quan ide qesharake

Kosova dhe Serbia janë duke u përgatitur për fazën finale të dialogut. Duke nisur një fushatë popullore, presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç është ndalur në Jug të vendit, ku ka përjashtuar mundësinë që Bujanovci t’i kalojë shqiptarëve. Duke komentuar zërat për një lëvizje të tillë, Vuçiç i ka quajtur ato “qesharake”. “E ardhmja e Serbisë”, në këtë fushatë është nisur ta kërkoj përgjigjen në takim me popullin në vizita në tërë vendin. Presidenti serb, Alleksandar Vuçiç, është nisur drejt jugut dhe në një nga vendet ku ka ndaluar ka qenë Bujanovci, ku jetojnë shqiptarët dhe serbët. Në një kafene të vogël ka biseduar me disa qytetarë, të tjerët ngelën jashtë. Aty ka pyetur për të gjitha fabrikat e mbyllura me dry dhe mundësi për rimëkëmbjen e shtetit që prej vitesh ishte gjunjëzuar në luftë. Vuçiç u tha qytetarëve se nuk duhet të brengosen pasi shteti është me ta. Aleksandër Vuçiç: “Çfarë mendojnë njerëzit, se do ta japim ne Bujanocin? Ju lutem, kjo është qesharake. Njerëzit kanë ..

Read More »

Imazhe qesharake të shkrepura gjatë dasmave (Foto)

Dasma do të duhej të ishte dita më e veçantë e nuses dhe dhëndrit, megjithatë gjatë ceremonisë dhe realizimit të fotografive me miq dhe familjarë, ekzistojnë mundësi të mëdha që disa prej fotografive të shkrepen në momentin dhe vendin e duhur që në shikim të parë duken shumë qesharake. Më …

Read More »

Qesharake, Policia gjobit 4 euro një shofer qe nuk e vendosi rripin e sigurisë

Ndodh që edhe policia të gaboi gjatë shkruarjes së dënimeve. Kohën e fundit dukshëm është rritur numri i aksidenteve në komunikacion siç është rritur edhe numri i tiketave të shqiptuara në trafik. Një lexues në adresë të indeksonline ka përcjellur një dënim, të cilit i është shqiptuar atij për mos mbajtjen e rripit. Sipas shkresës, personi në fjalë është dënuar për vetëm 4 euro. Sigurisht, kjo shifër mund të jetë gabim i policëve që shkruan tiketën, pasi që sipas ligjit dënimi më i vogël është hiç më pak se 20 euro. Vlen të përmendim faktin se vetëm gjatë 24 orëve të fundit, Policia e Kosovës ka shqiptuar gjithsej 774 tiketa trafiku.

Read More »