SBASHK-u përkrah rifillimin e mësimit, por sërish paralajmëron grevë

Nesër pritet të nis gjysmëvejtori i dytë i mësimit në të gjitha shkollat e Kosovës. Sindikata…

Këto janë partitë politike që deri më tash aplikuan për certifikim të pjesëmarrjes në zgjedhje

Partitë politike që deri më tash aplikuan për certifikim të pjesëmarrjes në zgjedhje. Sot është afati…

Haradinaj tregon a ka ndryshuar qëndrim për Kurtin që dikur e quante mashtrues

Dikur e quante mashtrues, Ramush Haradinaj tregon a ka ndryshuar qëndrim për Albin Kurtin. Kryetari i…

Këmbëngul VV: Kurtit nuk i ndalohet të jetë kandidat për deputet apo kryeministër

Zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare në Kosovë do të mbahen me 14 shkurt 2021. Lëvizja Vetëvendosje ka…

Ministri Quni: Serbët nuk duan të largohen nga FSK’ja

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni thotë se problemet me largimin e pjesëtarëve serbë nga Forca e…

S’pati njohje nga Serbia as në vitin 2020, dialogu konsiderohet i dështuar

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë po konsiderohet i dështuar gjatë vitit 2020. Megjithëse ishte proklamuar se…

Donika Kadaj-Bujupi lë të hapur mundësinë e moskandidimit për deputete

Kadaj-Bujupi lë të hapur mundësinë e moskandidimit për deputete. Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, pritet të…

Bedri Hamza: Përveç PDK-së, të gjitha partitë tjera politike i kanë dëmtuar qytetarët

Hamza: Përveç PDK-së, të gjitha partitë tjera politike i kanë dëmtuar qytetarët. Kryetari i grupit parlamentar…

Covid-19/ SBASHK kërkon nga 100 euro shtesë për mësimdhënësit

SBASHK kërkon nga 100 euro shtesë për punonjësit në arsim. SBASHK përmes një komunikate për media…

SBASHK-u paralajmëron veprime sindikale nëse nuk u plotësohet kjo kërkesë

SBASHK-u kërkon rroga shtesë për mësimdhënësit, përndryshe paralajmëron veprime sindikale. Nga Sindikata e Bashkuar e Arsimit…

Avdullah Hoti sot takohet me kryetarët e degëve të LDK-së

Hoti sot takohet me kryetarët e degëve të LDK-së. Avdullah Hoti, në cilësinë e nënkryetarit të…

Mustafa i çon mesazh Vjosa Osmanit dhe atyre që braktisën partinë:

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka folur pas mbledhjes së Kryesisë së partisë së tij. Me…