PDK: Qeveria Kurti po e mohon historinë e re të Kosovës, ministrja Gërvalla-Schwarz përqafoi narracionin serb dhe rus

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu – Kodra ka mbajtur sot konferencë për media ku ka kritikuar…

Kur mund ta vendosë Albin Kurti reciprocitetin me Serbinë

Kur do ta vendosë Albin Kurti reciprocitetin, nëse e vendos? Qeveria Kurti nuk ka një datë…

Këto janë të gjitha vendimet që mori Qeveria Kurti në mbledhjen e sotme

Të gjitha vendimet që mori Qeveria Kurti në mbledhjen e sotme. Qeveria e Kosovës në krye…

Kurti anulon një vendim të marrë nga qeveria Hoti

Qeveria e Albin Kurtit ka anuluar një vendim të marrë nga qeveria paraprake e Avdullah Hotit.…

Fushata e VV-së në Shqipëri, vjen reagimi nga Dardan Molliqaj

Molliqaj thotë se ende nuk kemi dalur nga pandemia Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka reaguar…

PDK: E vetmja gjë që ka bërë Kurti deri më tash është izolimi i qytetarëve

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, ka mbajtur sot një konferencë për media, në…

Kurti në punëtori me ministrat, hartuan programin qeverisës për katër vitet e ardhshme

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se në fundjavë bashkë me 17 anëtarët e kabinetit qeveritar,…

Enver Hoxhaj rreth Manastirit të Deçanit: Presim një strategji nga Qeveria Kurti për t’iu përgjigjur propagandës serbe

Hoxhaj rreth Manastirit të Deçanit: Presim një strategji nga Qeveria Kurti për t’iu përgjigjur propagandës serbe.…

GLPS numëron veprimet urgjente për Qeverinë Kurti: Të vaksinohet popullata

GLPS numëron veprimet urgjente për Qeverinë Kurti: Të vaksinohet popullata. Grupi për Studime Juridike dhe Politike…

Mnistrisë së Punëve të Jashtme i kërkohet të nisë lobimin për anëtarësim në organizata ndërkombëtare

MPJ-së i kërkohet të nisë lobimin për anëtarësim në organizata ndërkombëtare. Ende nuk dihet nëse Qeveria…

Shpend Ahmeti a do t’i bashkohet LDK-së? Përgjigjet kreu i Prishtinës

Shpend Ahmeti deklarohet pasi u tha se do t’i bashkohet LDK-së. Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti…

Masat e reja anti-covid, zbutet Rrahman Jasharaj

Sindikata e Bashkuar e Arsimit të Kosovës (SBAShK) po mbështet vendimin e qeverisë nxënësit nga klasa…