Basha me biznesin në Laprakë: Mungesa e konsumit po i çon drejt falimentimit. Qeveria nuk ndihmon qytetarët

“Tregtia dhe shërbimet janë në krizë të rëndë. Bizneset e shërbimit në Tiranë po falimentojnë nga…

Basha nga Lezha: Kjo situatë duhet të marrë fund! Qytetarët dhe bizneset meritojnë një qeveri që kujdeset për ta

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar sot takime me qytetarë dhe biznese në Lezhë,…

Nisja e grevës së naftëtarëve në Ballsh, Mehmetaj: Qeveria Rama i përbuzi dhe i rrahu

Ish-deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj, me anë të një statusi në “Facebook” shkruan rreth nisjes së…

Braimllari nxjerr pamjet nga Korça: Rilindja shkatërroi bujqësinë, fermerët s’përballojnë as koston e prodhimit.Ja plani i LSI

Ish-deputeti i LSI, Endrit Braimllari, publikon një video nga Korça, duke u shprehur se qeveria ka…

Caktohet data e zgjedhjeve në Shqipëri

Ilir Meta cakton datën e zgjedhjeve në Shqipëri. Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka caktuar datën…

PD akuza të forta qeverisë, Salianji: Rama armiku i bizneseve prodhuese!

Partia Demokratike ka ngritur akuza të forta sot nga qeverisë duke e bërë përgjegjëse për braktisjen…