“Disa po villnin në oborr”, helmimi i nxënësve në Tiranë, QSUT zbulon gjendjen e tyre

Mëngjesin e sotëm, gjashtë nxënëse të shkollës jopublike “Albanian Qatar College” kanë përfunduar në spital për…

Skandal tek infektivi/ Djali i pacientit që vdiq nga Covid: “Babait i vodhën paratë nga portofili”

Një tjetër skandal ka ndodhur tek spitalet Covid në vend, këtë rradhë tek spitali Infektiv. “Stop”…

“Ta dhamë votën të na shpëtoje jo të na vdisje”, Rama reagon pas skandalit të sanitares tek Shefqet Ndroqi

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot bashkë me ministren Manastirliu për vizitë tek depoja farmaceutike në…

Punimet për spitalin e ri të sëmundjeve të brendshme, Manastirliu jep lajmin: Përfundon në vitin 2021

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka inspektuar punimet që po kryhen për ndërtimin…

Vijon fuqizimi i kapaciteteve spitalore, Manastriliu në QSUT: 44 respiratorë të rinj me financimin e qeverisë

44 respiratorë të rinj i janë shtuar flotës së aparaturave jetëshpëtuese, me financim nga buxheti i…

Protesta e paralajmëruar për Klodian Rashën, Rama viziton policët e lënduar në QSUT

Kryeministri Edi Rama pritet që në orën 18:00 të vizitojë efektivët e plagosur në QSUT. Efektivët…

Takim me Bashën, specialistët e Shëndetësisë: Të futen në lojë spitalet rajonale, shtoni testimet

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi sot një takim me disa mjekë specialistë për të…

Covid 4 gati për pacientët, Manastirliu apel qytetarëve: Mos neglizhoni masat mbrojtëse

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu mëngjesin e kësaj të marte e ka nisur me pamje nga…

”Humba dy njerëz të rrethit familjar”, Paloka: Vajza e tezes pedagoge vdiq nga COVID-19 dhe nuk u raportua, s’po merrem me rastin e xhaxhait që…

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka dëshmuar historinë personale të fshehjes së numrit të viktimave nga…

Ish deputeti i PD akuza Ramës: Po përdor armën e vjetër për të manipuluar listat e votuesve, alarmin e dha dhe Meta

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi, me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se Edi…

Manastirliu: Pediatria e re në Durrës do të shërbejë edhe për trajtimin e pacientëve të vegjël me COVID

Kryeministri Edi Rama me Ministren e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu kanë inaguruar pediatrinë e…

Vetëvrasjet në spitalet COVID/ Manastirliu: QSUT dhe ‘Shefqet Ndroqi’, ka shërbim psikologjik të integruar

Teksa në vendin tonë janë regjistruar 4 raste të vetëvrasjeve në spitalet, ku pacientët mekëtë virus…