Vaksina kundër COVID-19, SBASHK apel MSH-së

SBASHK kërkon që punëtorët e arsimit të kenë prioritet në vaksinën kundër Covid -19. Sindikata e…

Dy mjekë në Kosovë u infektuan për herë të dytë me koronavirus

Dy mjekë po trajtohen në QKUK pasi u infektuan për herë të dytë me koronavirus. Profesionistë…

Reshjet e Shiut shkaktojnë turbullira në Badovc e Batllavë

Shiu shkakton turbullira në Badovc dhe Batllavë. Reshjet e shiut që kanë rënë ditëve të fundit…

Edhe në kohë pandemie, vazhdon ikja e mjekëve nga Kosova

Ikja e mjekëve nga Kosova po vazhdon edhe në këtë kohë pandemie. Ikja e mjekëve nga…

Profesori i UP-së aderon në PDK

PDK-së i ëstë shtuar edhe një fytyrë tjetër publike. Profesori i Universitetit të Prishtinës dhe gazetari…

Situata me koronavirus, këta dy skenarë po aplikohen në shkollat e Kosovës

Rritja e rasteve me COVID 19, mësimi në Kosovë po vazhdon në dy variante. Në shkollat…

A duhet të ndryshojë Kushtetuta e Kosovës, flasin analistët kosovarë

Analistët e vendit tonë kanë folur në lidhje me ndryshimin e Kushtetutës së Kosovës. Pas deklaratave…

Ndërron jetë gazetari i Radio Kosovës

Është ndarë nga jeta gazetari i Radio Kosovës, Nazmi Misini. Lajmi është bërë i ditur nga…

Nis viti i ri akademik në institucionet e arsimit të lartë

Viti i ri akademik 2020/2021, fillon sot në institucionet e arsimit të lartë, për studentët e…