72 vjeçari nga Prishtina mezi pret që të vaksinohet: “Po pres që të më thërrasin në telefon”

“Po pres që të më thërrasin në telefon”, 72 vjeçari nga Prishtina mezi pret që të…

BE-ja pret nga Qeveria Kurti përkushtim të plotë ndaj dialogut

Bashkimi Evropian vlerëson se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, i lehtësuar nga Bashkimi Evropian, ka bërë…

Banka për Zhvillim e Këshillit të Evropës miraton huan për Kosovën, 25 milionë euro për blerjen e vaksinave kundër COVID-19

Banka për Zhvillim e Këshillit të Evropës (CEB) ka miratuar dhënien e huas shtesë prej 25…

Këto janë shtetet që deri më tani kanë pezulluar përdorimin e vaksinës që pritet të vjen në Kosovë

Është rritur numri i shteteve që kanë pezulluar përdorimin e vaksinës kundër coronavirusit të kompanisë AstraZeneca,…

Pse po ndodhin përmbytjet?

Përmbytjet nga degradimi i lumenjve. Lumenjtë si Drini, Sitnica, Morava e Binçes e lumenj të tjerë…

Serbët e veriut të Kosovës po marrin dozën e dytë të vaksinës në Rashkë

Serbët e veriut të Kosovës po marrin dozën e dytë të vaksinës në Rashkë. Një grup…

Osmani në Bruksel, takohet me zyrtarë të lartë të BE-së

Vjosa Osmani në Bruksel, takohet me zyrtarë të lartë të BE-së. Ushtruesja e detyrës së presidentit…

Kosova do të humbasë mbështetësin më të madh në Kongres

Kosova do ta humbasë mbështetësin e saj më të madh në Kongresin amerikan kur përfaqësuesi Eliot…

Liberalizimi i vizave, Franca dhe Holanda pengesë kryesore e Kosovës

Franca dhe Holanda, pengesa kryesore e Kosovës për liberalizimin e vizave. Franca dhe Holanda mbesin shtetet,…

U ‘hodh në erë’ me bombë, Reporterët pa Kufij kërkojnë hetim transparent për vrasjen e gazetarit të Radios Evropa e Lirë

Organizata “Reporterët pa Kufij” ka bërë thirrje për një hetim transparent lidhur me vrasjen e gazetarit…

Këmbëngul Vuçiq: Deklarata ime lidhur me Nagorno Karabakun, e saktë dhe precize

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se deklarata e tij për Nagorno Karabakun, ndaj së…

Tanket ruse arrijnë në Serbi

Konfirmohet mbërritja e tankeve ruse në Serbi. Tanke T-72 do të arrijnë nga Rusia në Serbi,…