Lugina e Preshevës i kërkon Kurtit të përfshihet në dialog, duan të bashkohen me Kosovën

Lugina e Preshevës i kërkon Kurtit të përfshihet në dialog. Ishte marsi i vitit 1992. Shqiptarët…

Kryeministri Kurti kërkon të ndalet fushata e fshirjes së adresave të shqiptarëve në Luginë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se është duke e përcjellë me vëmendje situatën e…

Kryeministri Kurti takohet me kryetarin e Këshillit Kombëtar Shqiptar në Serbi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me zëvendëskryeministrin e parë për Integrim Evropian,…

Ardita Sinani zgjidhet Kryetare e Kuvendit të Preshevës

Ardita Sinani është zgjedhur Kryetar e Kuvendit të Preshevës. Sinani është zgjedhur kryeparlamentare në Preshevë më…

Policia serbe ndalon ndërtimin e monumentit të Komandant Lleshit në Tërnoc, reagon Vulini

Policia serbe i ka ndaluar punimet në ngritjen e memorialit të Ridvan Qazimit, i njohur si…

Mustafa ia publikon Shqiprim Arifit foton me Vulinin: Mos u zgrdhini me ata që iu quajnë “šiptar”

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafa ka reaguar ndaj kryetarit të Preshevës Shqiprim Arifi. Mustafa…

Serbia ngrit padi ndaj Ragmi Mustafës, i pengon ngritja e flamurit kombëtar të shqiptarëve në Preshevë

Serbisë i pengon ngritja e flamurit kombëtar të shqiptarëve në Preshevë, ngrit padi ndaj Ragmi Mustafës.…

Cakaj thirrje qytetarëve në Medvegjë e Bujanoc të cilëve u janë pasivizuar adresat: Paraqisni rastet pranë zyrave të Këshillit Kombëtar Shqiptar

Nëpërmjet një reagimi në Facebook, Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj,…

Lutja e ministrit Cakaj për qytetarët e Luginës së Preshevës

Cakaj ka një lutje për qytetarët e Luginës së Preshevës. Ministri i Punëve të Jashtme në…

Rizgjidhet në krye të Partisë Demokratike Shqiptare, Ragmi Mustafa

Ragmi Mustafa rizgjedhet kryetar i Partisë Demokratike Shqiptare. Këtë e bëri të ditur vet Mustafa me…

Ragmi Mustafa: Çështja e Luginës duhet të përfshihet në dialog, është gabim nëse kjo nuk ndodhë

Shqiptarët e Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës nuk kanë hequr dorë nga kërkesa e tyre historike për…

Lugina e Preshevës shpreson ta ketë përfaqësuesin e saj në mbledhjet tjera të qeverive Kosovë-Shqipëri

Lugina shpreson ta ketë përfaqësuesin e saj në mbledhjet tjera të qeverive Kosovë-Shqipëri. Ragmi Mustafa, kryetari…