“Edhe shovinistët serbë nuk do t’ia kishin bërë Shqipërisë atë që i bënë këta”, Spiropali shpërthen ndaj opozitës

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, nga foltorja e Kuvendit i ka kthyer…

Ralf Gjoni: Shqiptarët po paguajnë paratë e gjakut për t’u shëruar nga koronavirusi

Deputeti Ralf Gjoni, në fjalën e mbajtur në parlament, deklaroi se shqiptarët po paguajnë paratë e…

Kërkoi interpelancë me Ramën, Ralf Gjoni: Ja delegoi Manastirliut, qeveria fsheh të vërtetën, do përballemi me një mbyllje eventuale

Deputeti i opozitës parlamentare, Ralf Gjoni në një deklaratë për shtyp jashtë Kuvendit ka sqaruar kërkesën…

Kuvendi mblidhet të enjten, merr leje nga Komiteti Teknik i Ekspertëve

Me leje të posaçme nga Komiteti Teknik i Ekspertëve, Kuvendi do të mblidhet këtë të enjte…

‘’Po më bezdisin’’, Ralf Gjoni ankohet, Ruçi i tërheq vëmendjen Beqajt dhe Ahmetajt

Deputeti i opozitës parlamentare, Ralf Gjoni duke folur ëpr ligjin për partitë politike në Kuvend është…

Ralf Gjoni: Rama e Meta si çift të dashuruarish, i shkelën syrin njëri-tjetrit edhe për Ndryshimet Kushtetuese

Ndërsa në Kuvend nisën diskutimet pas rrëzimit të dekretit të Metës dhe hyrjes në fuqi të…

Debat i ashpër në Kuvend për vaksinën/ Ralf Gjoni: Ç’lloj kimikatesh po përgatisni për shqiptarët?! Manastirliu: Informohu para se të flasësh

Është shoqëruar me debate të forta seanca plenare në Kuvend mes deputetit Ralf Gjoni dhe ministres…

Vrasja e mësuesit në Francë nga ekstremisti islamik, deputeti Ralf Gjoni: Të shprehim solidaritet

Deputeti opozitar, Ralf Gjoni ka bërë një kërkesë të veçantë sot në sallën e Kuvendit, ku…

“Bizneset e vogla drejt falimentit”, Ralf Gjoni: Maskat? Rama është “gaforre”, ndryshon sipas hënës

Ndërsa diskutohej në Kuvend pr. ligji për Tatimin mbi vlerën e shtuar, si masë anticovid që…

“Të kontestojmë masakrën e fundit elektorale”, Ralf Gjoni: Njerëzit po ikin, më dhemb shpirti kur shoh se ku po shkon Shqipëria

Deputeti i parlamentit shqiptar Ralf Gjoni, në fjalën e tij të mbajtur në parlament, deklaroi se…

Parti të re apo pjesë e LSI më 25 prill?! Ralf Gjoni: Ua them pa m’u dridhur qerpiku se…! Ja hapat që do të ndjekim për Kodin e ri Zgjedhor

Deputeti i pavarur, Ralf Gjoni, foli në rubrikën “Opinion”, në News24, për ndryshimet në Kodin Zgjedhor…

Ralf Gjoni: Mbylljen e listave Rama e bëri në dakordësi me Bashën

Votimi i Kodit Zgjedhor siç është sot, për deputetin Ralf Gjoni nuk është me lista të…