Gjykata e bllokon konkursin për drejtor të ri të Policisë, pas padisë së Rashit Qalajt

Pas padisë së Rashit Qalajt, gjykata e bllokon konkursin për drejtor të ri të Policisë. Gjykata…

Agim Veliu vazhdon ta mbajë sekret Raportin që shkarkua Rashiq Qalaj

Pse u shkarkua Rashit Qalaj? Agim Veliu e mban sekret Raportin. Raporti, në bazë të të…

Ministri Veliu refuzon të jap llogari në lidhje me shkarkimin e Rashit Qalajt, reagojnë nga VV-ja!

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, nuk i është përgjigjur ftesës së Komisionit parlamentar për…

Shkarkimi i Rashit Qalajat: Dalin detaje për shkeljet, përmendet edhe Karaçeva

Raporti i Agim Veliut që e la pa punë Rashit Qalajn: Dalin detaje për shkeljet, përmendet…

Ymeri: Shkarkimi i ish-Drejtorit të Policisë lidhet me arrestimin e Haki Rugovës

Visar Ymeri thotë se shkarkimi i ish-Drejtorit të Policisë lidhet me arrestimin e Haki Rugovës Ymeri…

Hoxha i PDK-së e lidh shkarkimin e Rashit Qalajt me arrestimin e Haki Rugovës

PDK e lidh shkarkimin e Rashit Qalajt me arrestimin e Haki Rugovës. Partia Demokratike e Kosovës…

PDK: Shkarkimi i Rashit Qalajt është hakmarrës dhe përpjekje për kapjen e institucionit të Policisë

Partia Demokratike e Kosovës, përmes një komunikate për media ka shprehur indinjatën për shkarkimin arbitrar të…

kryeministri Hoti nuk ndalet, shkarkon edhe drejtorin e doganave dhe drejtorin e ATK’së

Pas shkarkimit të drejtorit të Policisë, Rashit Qalaj, janë shkarkuar edhe drejtori i doganës dhe i…

Vetura e Rashit Qalajt aksidentohet, drejtori i Policisë jep detaje

Aksidentohet vetura e Rashit Qalajt, drejtori i Policisë jep detaje. Një aksident trafiku ka ndodhur dje…