Rusia shpik vaksinën anti Covid me një dozë të vetme, ja sa kushton

Rusia të enjten autorizoi përdorimin e një vaksine koronavirus me një dozë të vetme, goditje, të…

Serbia nis prodhimin e vaksinave ruse, Sputnik: Do të shpërndahet dhe në vendet e rajonit

Fondi i Investimeve ruse bën me dije se ka arritur një marrëveshje me institutin “Torlak” në…

Vaksina ruse “Sputnik V” do të prodhohet në shtetin e madh Evropian

Rusia ka planifikuar që vaksinën e tyre ta prodhoj në Gjermani. Vaksina ruse Sputnik V pritet…

Rusia dhe India arrijnë marrëveshje për shitblerjen e 100 milionë vaksinave anti COVD-19

Fodni Sovran i Pasurisë i Rusisë ka njoftuar se do ta furnizojë me 100 milionë doza…