Rama zbulon bastin me Erdogan për Spitalin e Fierit, ‘godet’ BE-në: Turqia na mbështeti gjatë pandemisë, jo si disa vende…

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, zbuloi disa nga bisedat e zhvilluara sot me Presidentin e Turqisë,…

Erdogan paralajmëron Armeninë: Ky shtet hajdut do të japë llogari për atë që po ndodh në Azerbajxhan!

Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan, ka paralajmëruar Armeninë se do të japë llogari për luftën…

Erdogan kërcënon Greqinë: Nuk përulemi ndaj shantazheve, s’lejojmë askënd të burgosë Turqinë në brigjet e tij!

Vijojnë të rriten tensionet në Mesdhe mes Greqisë dhe Turqisë. Pas kushtit të Greqisë për të…

“Vendosëm disa piketa…”! Rama takon Presidentin e Azherbajxhanit: Ja çfarë diskutuam për çështjen e Rafinerisë së Ballshit

Pas takimit me presidentin e Turqisë, Recep Tayip Erdogan, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim…