Kryetarja e Kushtetueses, Arta Rama i shkruan Kryeministrit Kurti

Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Arta Rama uron kryeministrin Albin Kurti. Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Arta Rama…

Ankaraja reagon ashpër: Deklaratat e Macron, të papranueshme dhe jo miqësore

Ankaraja denoncoi komentet e fundit nga presidenti francez në lidhje me Turqinë dhe udhëheqësin e saj,…

Erdoğan: Masa të reja do të vendosen nëse qytetarët nuk u përmbahen rregullave COVID-19

“Ne kemi vendosur të vazhdojmë të zbatojmë masat aktuale (të normalizimit) nëpër qytetet tona dhe të…

Albin Kurti konfirmon se do ta shqyrtojë vendosjen e ambasadës së Kosovës në Jerusalem

Albin Kurti konfirmon se do ta shqyrtojë vendosjen e ambasadës së Kosovës në Jerusalem. Kryetari i…

Erdogan paralajmëron Mitsotakis: Mos më sfido mua dhe njih kufijtë e tu! Bota ta dije se nuk do të lejojmë që…!

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan, ka deklaruar se “bota duhet ta dijë se nuk do të…

Erdogani sfidon: Do ta bëjmë Turqinë një nga 10 ekonomitë më të mëdha të botës

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan deklaroi se “Do ta bëjmë vendin tonë një nga 10…

Turqia vaksinoi mbi 700.000 punonjës shëndetësore në 4 ditë

Më shumë se 700.000 punonjës shëndetësor në Turqi kanë pranuar një dozë të vaksinës kundër koronavirusit…

Presidenti Erdogan bën vaksinën anti-Covid: Brenda një kohe të shkurtër synojmë të vaksinojmë të gjithë qytetarët

Edhe Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka bërë live vaksinën kundër COVID-19, ashtu si shumë…

Rama vizitë 2 ditore në Turqi me ftesë të Erdogan, pritet nënshkrimi i disa marrëveshjeve

Kryeministri Edi Rama, do të zhvillojë sot një vizitë zyrtare në Turqi, me ftesë të presidentit…

Rama vizitë dyditore në Turqi me ftesë të Presidentit Erdogan, zbulohet tema kryesore e diskutimeve

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, me ftesë të presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan,…

Tensioni i ashpër në Mesdhe, Turqia i bën thirrje Greqisë për bisedime: Duhet të zgjidhet përmes negociatave!

Turqia i ka përsëritur Greqisë thirrjen e saj për të zgjidhur mosmarrëveshjet midis dy vendeve në…

Konflikti për gazin, Erdogan: Sanksione nga samiti i BE-së?! S’është shqetësimi i Turqisë. Greqia ikën gjithmonë nga tryeza

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, në lidhje me mundësinë për ndonjë sanksion ndaj Turqisë në…