Deputetët e Kuvendit miratuan Rezolutën për dënimin e gjenocidit në Srebrenicë

Kuvendi i Kosovës miraton Rezolutën për dënimin e gjenocidit në Srebrenicë. Deputetët e Kuvendit të Kosovës…

Izetbegoviq i drejtohet Vuçiqit: Kosova dhe Republika Serbe nuk mund të krahasohen, ju kryet gjenocid në Kosovë

Kryetari i Partisë kryesore boshnjake të Bosnje-Hercegovinës, Partia e Veprimit Demokratik (SDA), Bakir Izetbegoviq ka reaguar…

“Asociacioni përfshihet në pakon finale të marrëveshjes, ndryshimi i kufijve është toksik” – kështu thotë Von Cramon

​Von Cramon: Asociacioni përfshihet në pakon finale të marrëveshjes, ndryshimi i kufijve është toksik. Përfaqësuesja e…

Dodik: Nuk lejojmë që Bosnja ta njohë Kosovën

Bosnja e Hercegovina nuk do ta njohë Kosovën sepse për këtë nuk pajtohet Republika Serbe. Mund…

Vulin me paralajmërim për Bosnjën rreth njohjes së Kosovës

Vulin me paralajërim për Bosnjën nëse e njeh pavarësinë e Kosovës. Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar…

COVID shuan famëkeqin Momçilo Krajisnik: I dënuar nga Haga, ja ç’thoshte për myslimanët

Ka ndërruar jetë nga COVID-19 një prej serbëve famëkeq të Bosnjës, ish-i dënuari i Hagës, Momçilo…

Vuçiç e pranon: Përveç ekonomisë, Kosova dhe Serbia mund të bisedojnë edhe për tema të tjera në Uashington

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç deklaroi sot se përveç ekonomisë, Kosova dhe Serbia mund të bisedojnë…

Vuçiq tregon se për cilat tema mund të bisedojnë Kosova dhe Serbia në Uashington

Vuçiq: Përveç ekonomisë, Kosova dhe Serbia mund të bisedojnë edhe për tema të tjera në Uashington.…