Familjarët pesë muaj pa takuar Thaçin dhe të tjerët në Hagë

Pengesë u bë pandemia Kanë kaluar pesë muaj prej kur Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi…

Sot nga ora 11:00 seanca e radhës ndaj Thaçit, Veselit e të tjerëve

Sot duke filluar nga ora 11:00, do të mbahet konferencë për ecurinë e çështjes ndaj Hashim…

Thaçi dhe të tjerët dalin sot para Speciales.

Gjyqi i komandantëve të UÇK-së, Thaçi dhe të tjerët dalin para Speciales. Sot do të mbahet…

Seanca e radhës ndaj Thaçit dhe të tjerëve mbahet më 24 mars

Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë, kanë bërë të ditur se me 24 mars, duke…

Milaim Zeka thotë se Specialja do të arrestojë shtatë apo tetë deputetë

Gazetari e ish-deputeti Milaim Zeka ka paralajmëruar se do të ndodhin arrestime të reja nga Gjykata…

Me emër e mbiemër, këta janë tetë zyrtarët policorë që u arrestuan sot

Mëngjesin e së premtes gjatë një aksioni të Policisë dhe Prokurorisë janë arrestuar tetë zyrtarë policorë.…

Milaim Zeka: Baton Haxhiu është ftuar nga Gjykata Speciale

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovë ka thënë se Baton Haxhiu është ftuar nga Gjykata Speciale. Zeka…

Specialja ua mundëson festimin e 13 vjetorit të pavarësisë Thaçit e të tjerëve në paraburgim

13-vjetori i pavarësisë në Hagë, Specialja ua mundëson festimin Thaçit e të tjerëve në paraburgim. Kosova…

Emmerson godet Specialen: Po tentoni ta pengoni mbrojtjen, nuk keni askund prova kundër Kadri Veselit

Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson, ka thënë para Gjykatës Speciale se ata nuk kanë asnjë…

Ushqimin e përgatisin bashkë, kështu e kalojnë ditën krerët e UÇK-së në Hagë

Kështu e kalojnë ditën krerët e UÇK-së në Hagë. Ish-kryetari i OVL e UÇK-së, Hysni Gucati,…

Avokatët e Rexhepit Selimit dorëzojnë një parashtresë në Gjykatën Speciale

Avokatët e Selimit kanë një kërkesë për Gjykatën Speciales. Ekipi mbrojtës i ish-inspektorit të përgjithshëm të…

Në Çagllavicë u vendos bilbordi “Liria ka emër – UÇK”

Deri sot mëngjes, në këtë vend ishte bilordi i zgjedhjeve reklamuese të Aleancës për Ardhmërinë e…