Athina dhe Ankara ulen në tryezë më 25 janar, çfarë pritet nga ky takim

Greqia dhe Turqia pas 6 vitesh heshtje tashmë pritet që të takohen me 25 janar, siç…

Përfundon telekonferenca mes Presidentes së KE-së dhe Erdoganit, zbardhen temat e diskutimit mes palëve

Telekonferenca e Presidentes së Komisionit Europian, Ursula Von der Layen me Presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip…

Spitali i Fierit/ Erdogan ‘ultimatum’ Kryeministrit: Për tre muaj të jetë gati! Batuta e Ramës: Bast që do e humbja me qejf. Shqiptarët duan që t’i shtysh kur vjen puna te…

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan i ka ‘dhënë urdhër’ kryeministrit Edi Rama, që për tre…

Vijojnë tensionet mes dy shteteve/ Erdogan nuk ndalet: Emmanuel Macron është një barrë për Francën!

Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, tha të premten se shpresonte që Franca të “çlirohet” së shpejti…

Erdogan sulmon Macron: Islamofobia dhe armiqësia ndaj myslimanëve mbrohet në nivel presidenti

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, ka deklaruar se “myslimanët po përballen me një fushatë linçimi…

Erdogan provokon sërish Greqinë: Do vazhdojmë kërkimet me Oruch Reyes, për t’u bashkuar me vendet më të fuqishme në botë!

Ndërsa kërkimet në rrënojat e pallateve turke vazhdojnë me shpresën për të gjetur persona që i…

‘Demoni i Parisit’/ Bota myslimane e tërbuar me Emanuel Makronin

Në faqen e parë të një gazete konservatore iraniane, ai ishte “Demoni i Parisit”. Në rrugët…

Paralajmëron Erdogan: Turqia do t’i japë Greqisë “përgjigjen e merituar”

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan paralajmëroi të mërkurën se Turqia do t’i japë Greqisë “përgjigjen e…

Befason Erdogan: Jeruzalemi është qyteti ynë!

Sesionin parlamentar, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan e çeli me një fjalim të gjatë, në të…

Befason Erdogan: Jeruzalemi është qyteti ynë ka gjurmë të rezistencës osmane

Sesionin parlamentar, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan e çeli me një fjalim të gjatë, në të…

Covid-19 thyen barrierat, Kim Jong Un i uron shërim të shpejtë Presidentit Trump

Mes shumë urimeve nga lider botëror për shërim sa më të shpejtë, Donald Trummp ka marr…

Ja si e rrëzojnë gjuajtësit turq avionin armen

Një avion ushtarak turk F-16 ka rrëzuar sot një gjuajtës të forcave armene Su-25, ka njoftuar…