Home / Tag Archives: rikthehet

Tag Archives: rikthehet

Hahn i rikthehet takës, kërkon qe ajo të hiqet menjëherë

Janë bërë disa muaj që kur Kosova ka vendosur taksë 100% ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjë Hercegovinës. Komisionari i BE-së për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johaness Hahn, ka kërkuar vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi, derisa i ka bërë thirrje edhe një herë Prishtinës zyrtare të heqë …

Read More »

A do t’i rikthehet muzikës Aida Baraku? – tregon Armendi

Pas një kohe shumë të gjatë larg skenës muzikore, Armend Rexhepagiqi është rikthyer. Këngëtari i shumë hiteve të pavdekshme, qëndron prapa albumit të Tunës me titull “Fortuna” bashkë me gruan e tij Aidën, si dhe prapa projektit të fundit të Elvana Gjatës. I ftuar në emisionin Nd’rrimi i Natës me …

Read More »