Home / Tag Archives: rikthehet

Tag Archives: rikthehet

Berisha i rikthehet polemikës me Thaçin, e quan argat të Beogradit

Polemikat mes Sali Berishës dhe Hashim Thaçit nuk po ndalen. Kësaj here debatin për kufijtë e Kosovë e ka rikthyer serish në fokus, ish-kryeminsitri shqiptar Sali Berisha, duke e akuzuar rëndë Thaçin.Hashim Thaçi i ka tërhequr fjalët e rënda që i kishte thënë në muajin gusht pasi Sali Berisha e kishte kundërshtuar ashpër çështjen e ndryshimit të kufijve. Thaçi po e mohon kategorikisht se Berishës i ka thënë “strehues i Bin Ladenit”, “i dëbuar politik” e “furnizues me naftë i makinerisë së Millosheviqit”, duke thënë se këto janë shpifje. Por, Berisha nuk është zmbrapsur. Ai, në një përgjigje për Gazetën Express, duke aluduar në Thaçin, ka thënë se Beogradi ua ka vënë kumonat në qafë argatëve në Prishtinë në përpjekje për ta krijuar Serbinë e Madhe. Thaçi e Berisha kishin zhvilluar polemika të ashpra nëpër rrjete sociale e studio televizive pa u ballafaquar ballë për ballë me njëri-tjetrin. Berisha i kishte pritur në zyrën e tij liderët e Luginës së Preshevës, duke e kundërshtuar fort ..

Read More »

Rikthehet Liga e Kampionëve, ja presin këto super ndeshje

Pas tri javësh është rikthyer edhe magjia e futbollit në Ligën e Kampionëve.Të martën dhe të mërkurën do të zhvillohet xhiro e tretë e fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.Dy ndeshjet më interesante do të jenë ajo në mes të Manchester United dhe Liverpool si dhe Barcelona kundër Interit. Kjo e fundit më shumë për shkak të një “hasmërie” të më hershme.Më poshtë janë çiftet që do të luajnë këtë javë.

Read More »

Pas 3 vitesh ndarje, çifti i famshëm rikthehet me skena të “nxehta”

Brielle Biermann është parë duke u relaksuar në plazhin e Miamit të shtunën me të dashurin e saj, Slade Osborne, vetëm një ditë pas ditëlindjes së tij të 24-të.Ndonëse çifti ishte ndarë në vitin 2015, ata janë pare sërish bashkë në shtator.Madje Osborne, e quajti bukuroshen bjonde në një postim në rrjetet sociale si “dashuria e tij e përjetshme”. Çifti dukej shumë i lumtur dhe nuk ngurroi të dhuronte skena të nxehta në publik.The post Pas 3 vitesh ndarje, çifti i famshëm rikthehet me skena të “nxehta” appeared first on Gazeta Shqiptare Online.

Read More »

Lajm fantastik për Milanin, pas një kohe të gjatë rikthehet në fushë ylli i madh

Mbrojtësi i djathë i Milanit, Andrea Conti është shumë afër kthimit nga një dëmtim i gjatë që e mbajti jashtë fushës për më shumë se një vit.Agjentie tij Mario Giuffredi foli për Milannews dhe përshkroi procesin dhe kohën e pritshme të rimkëmbjes.“Ai është duke u stërvitur me skuadrën, në 15 ditët e ardhshme, ai do të luajë me Primavera dhe pastaj do të kthehet gradualisht”, tha ai“Ai ka një dëshirë të madhe, por ai është një djalë i ekuilibruar dhe ka familjen dhe të dashurën e tij aty pranë, të cilat kurrë nuk na bëjnë të mendojmë keq për jetën e tij të futbollit”, tha më tutje agjenti i tij.Giuffredi pohoi se lojtari shumë shpejt do të kthehet në fushë për t’i ndihmuar skuadrës.“Tani ai është gati të kthehet për të luajtur, ai sheh një dritë të shkëlqyer në fund të tunelit, natyrisht që kërkon njëfarë kohe. Përvoja që kisha nga lojtarët e tjerë që pësuan një lëndim të keq është se 3-4 muajt e parë paksa problematike. Ai nuk duhet të mendojë se ai është menjëherë i njëjtë s..

Read More »

E pabesueshme: Cavani po rikthehet në Serie A

Edinson Cavani mund të largohet nga Paris Saint Germain këtë verë. Qëndrimi prej pesë vitesh në ‘Parkun e Princave’ po shkon drejt fundit për sulmuesin nga Uruguai/Sipas asaj që raporton ‘La Gazzetta’, 31 vjeçari mund të largohet nga kampionët e Francës, për t’i hapur rrugë dominimit në sulmin e PSG-së dyshes Neymar – Mbappe.E ardhmja e Cavanit mund të jetë në Serie A, ku një rikthim në Napoli duket shumë i mundshëm, por gjithçka do të varet edhe nga dëshira e trajnerit Carlo Ancelotti.Në këto pesë vite te PSG, Cavani ka regjistruar 170 ndeshje ku ka shënuar edhe 121 gola./

Read More »

Mot befasues, rikthehet vera në vjeshtë

Përderisa brigjet e Evropës perëndimore po goditen nga uragani “Leslie”, mbi rajonin tonë vazhdon të mbajë mot stabil, si rrjedhojë e shtrirjes së fushave anticiklonike mbi Evropën lindore.Edhe në ditët në vijim parashihet të mbajë mot stabil, i ngrohtë dhe me intervale më të gjata me diell. Mirëpo, sipas parashikimeve të fundit, gjatë fundjavës, kjo situatë bllokuese pritet të ndryshojë, ku priten edhe mundësi për reshje si dhe rënie të temperaturave.16.10 – Mot i ngrohtë, pjesërisht i vranët, me intervale të gjata me diell.17.10 – Mot i ngrohtë, kryesisht me diell.Temperaturat e ajrit, mbeten mbi vlera mesatare, me minimalet që do të luhaten nga 5C deri në 7C, e maksimalet nga 22C deri në 23C.Sipas Prishtina Weather, do të fryjë erë e lehtë nga lindja dhe verilindja 2-4m/s. Shtypja atmosferike edhe pse do të pësojë rënie të lehtë, mbetet lartë mbi vlera normale.

Read More »

Vëmendje: Wenger po rikthehet më i fuqishëm se kurrë më parë

Pasi u largua nga pankina e Arsenalit, ku qëndronte prej më shumë se dy dekadash, francezi Arsene Wenger po joshet nga një opsion që mund ta rikthejë në vitrinën e futbollit kontinental.Tekniku transalpin është kontaktuar nga skuadra e Paris SG për të firmosur në rolin e drejtorit sportiv.Wenger vazhdon të shijojë pushime të merituara, pas thuajse një jete në angazhimin në kampionatin më të fortë të planetit, por nga koha e largimit prej Londrës veriore mund të mos jenë shumë muaj distancë.Sheiku që ka në pronësi PSG-në kërkon eksperiencën e francezit për të ndërtuar një ekip që do të fitojë Champions Leaguen dhe i ka kërkuar Wengerit të jetë në krah të trajnerit Tomas Tuchel.Tekniku gjerman ka pasur jo pak përplasje me drejtorin sportiv, Antero Henrike, e në një klub elitar si parizienët këto ndikojnë dhe brenda dhomave të zhveshjes.Arsene Wenger shihet si njeriu që mund të krijojë urën lidhëse mes pankinës dhe lojtarëve. Nëse pranon të firmosë në “Parc des Princes”, kjo do ..

Read More »

Real Madrid nis festën, rikthehet ylli i madh

Lajme të mira për Julen Lopegui pasi që Marcelo është kthyer në stërvitje.Marcelo ishte pjesë e stërvitjeve të sotme me grupin, e cila gjë jep indikacione për kthimin e tij shumë shpejt, nëse gjithçka nuk shkon keq ai do të mund të luaj kundër Levantes më 20 tetor në Bernabeu, para se të luaj në El Clasco për Los BlancosMe Carvajal dhe Benzema janë duke u stërvitur brenda, një tjetër gjë pozitive derisa Isco po ashtu është duke u stërvitur në fushë në ditën e dytë të tij. Isco ka punuar me top dhe vazhdon që të rikuperohet pas operacionit të apendiksit më 25 shtator.Lopetegui vazhdon të llogarit në Casilla, Luca, Odriozola, Reguilón, Marcos Llorente, Mariano, Lucas Vázquez, the players of Castilla López, Augusto, Javi Sánchez, Alberto, Martín, Fran García, Cristo dhe portirin e ekipit të dytë Luis.Skuadra do të rikthehet në stërvitje edhe të mërkurën me dyer të mbyllura.

Read More »

Moti: Rikthehet vera në vjeshtë

Nga dita e martë, fusha anticiklonike nga Evropa perëndimore dhe qendrore, sërish do të fuqizohen mbi rajon duke kushtëzuar mot stabil dhe me diell, derisa temperaturat mbeten mbi vlera mesatare.9.10 – Mot i mirë kryesisht me diell.10.10-12.10 – Mot i mirë, kryesisht me diell.Temperaturat e ajrit, megjithëse do të mbeten stabile dhe mbi vlera mesatare, do të pësojnë rënie graduale. Minimalet do të luhaten nga 4C deri në 10C, e maksimalet nga 20C deri në 23C.Sipas Prishtina Weather, do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 2-6m/s. Shtypja atmosferike do të shënojë rritje të theksuara mbi vlera normale.

Read More »

Boban zbulon se çka i nevojitet Milanit që të rikthehet në majat e futbollit

Zvonimir Boban ka zbuluar se çfarë i duhet Milanit që të rikthehet në majat e futbollit.Ish-lojtari i rosonerëve ka thënë se klubit duhet të ketë durim për tu rikthyer.“Unë kam besim se Milani do të rikthehet shumë shpejtë”, ka thënë Boban, përcjell “lajmi.net”.“Leonardo dhe pjesa tjetër e Milanit janë duke punuar shumë që të rikthehen, por unë ju them që duhet të kenë durim”.“Lojtarët janë duke bërë një lojë të mirë, pasi me Higuainin, gjërat do të shkojnë mirë”, ka shtuar më tej ish-lojtari i Milanit.

Read More »