Home / Tag Archives: ronaldo

Tag Archives: ronaldo

Montella zbulon se Ronaldo ishte afër të kalonte në Milan

Në konferencën për shtyp përpara përplasjes të së shtunës me Juventusin, menaxheri i Fiorentinas Vincenzo Montella foli për njeriun kryesor të bardhezinëve, Ronaldon, duke zbuluar se ai foli për lojtarin sa ishte në Milano. “Ronaldo, kemi folur për të, kur kam qenë në Milan, por kurrë nuk kam besuar në …

Read More »

A do të luajë Ronaldo në derbin kundër Napolit?

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo i gatshëm për derbin kundër Napolit. Napoli në ‘San Paolo’ pret liderët e Juventusit për të zhvilluar derbin e javës së 26-të. Portugezi së fundi ka vuajtur nga një lëndim në kyçin e këmbës, por është i gatshëm për derbin kundër Napolit. Këtë e ka konfirmuar trajneri Massimiliano Allegri, në konferencën për shtyp. “Ronaldo është stërvitur me ekipin dhe do të luajë nesër. Sami Khedira ka nevojë për analiza. Ne shpresojmë që Douglas Costa të kthehet dhe të luajë kundër Atletico Madrid, por Juan Cuadrado është ende larg rikuperimit”. Cristiano Ronaldo është golashënuesi më i mirë në Serie A këtë sezon me 19 gola të shënuara.

Read More »

Ronaldo na prezanton me ‘bishën’ e tij

Ronaldo vazhdon ta ‘trash’ luksin e tij. Cristiano Ronaldo është i pasionuar pas koleksionimit të makinave të shtrenjta, dhe një të tillë së fundi e ka prezantuar para ndjekësve të tij në Instagram. Bëhet fjalë për Rolls Royce Cullian, për të cilën shumë media shkruajnë se e kishte blerë sa ishte te Real Madrid, por që vetëm tani Ronaldo ka vendosur ta ndajë me të tjerët. “Puna është bërë”, ka shkruar Ronaldo derisa ka prezantuar Rolls Royce Cullian, përcjell lajmi. Kjo bukuri vlen rreth 400 mijë euro, dhe investimi në të nuk paraqet problem për Ronaldon që fiton rreth 30 milionë euro në vit te Juventus. Cullinan është 5,3 metra e gjatë dhe peshon 2660 kilogramë, ndërsa ka 563 kuaj fuqi.

Read More »

Lajm shumë i keq për Juventusin, Ronaldo ‘alarmon’ skuadrën

Juventusi duket se ka marr një lajm të keq nga Cristiano Ronaldo. ‘Bianconerët’ të dielën në Serie A takohen me Napolin, ku do të kërkojnë fitoren për t’i dhënë ‘goditjen’ e fundit garës për titull në Itali. Por, për këtë ndeshje, Juventus mund të mos llogarisë në shërbimet e Cristiano Ronaldos, i cili ka pësuar një lëndim në përballjen e fundit kundër Bolognas. 34 vjeçari ka probleme me kyçin e këmbës, gjë e cila mund t’i pamundësojë paraqitjen në derbin e javës në Serie A. Juventus në faqen zyrtare të klubit ka njoftuar se Ronaldo sot ose nesër (e enjte) do t’u nënshtrohet testeve mjekësore për një problem në kyçin e këmbës. Ndeshja mes Napolit dhe Juventusit luhet ditën e diel me fillim nga ora 20:30.

Read More »

Messi apo Ronaldo!? Ja kë zgjedh ish-trajneri i Realit dhe Spanjës

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo konsiderohen si dy lojtarët më të mirë në botë. sh-trajneri i Spanjës dhe Real Madridit, Vicente Del Bosque, e ka dhënë mendimin e tij në debatin e përjetshëm se kush është futbollisti më i mirë i kësaj gjenerate, Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo, duke ia mbajtur anën yllit të Barcelonës për shkak të cilësive të tij të pakrahasueshme. Para se Luka Modric të shpallej fitues i Topit të Artë më 2018, Messi dhe Ronaldo e fituan këtë çmim prestigjioz nga pesë herë secili në dekadën e fundit. Të dy kanë arritur sukses të paparë deri tani në aspektin individual dhe atë ekipor me Barcelonën dhe Real Madridin, duke vendosur rekorde të pabesueshme të shënimit të golave dhe duke i mahnitur tifozët nëpër botë me aftësitë e tyre mbresëlënëse. Tani, Ronaldo po luan në Itali me Juventusin dhe është duke gëzuar një sezon debutues fantastik, pasi i ka regjistruar 19 gola në 25 paraqitjet e tij të para në Serie A. Ndërkohë, në Spanjë, Messi përsëri është lider i..

Read More »

Jo Ronaldo, Messi as Neymar, ky është lojtari më i pasur në botë

Ronaldo, Messi e Neymari mendohen si lojtarët më të pasur në botë. Megjithatë, në Premierligë, në skuadrën e Leicester City luan lojtari që ka pasurinë më të madhe në botën e futbollit. Bëhet fjalë për një lojtar që nuk ka luajtur asnjë ndeshje me skuadrën e parë të skuadrës, por që ka një klauzolë liruese prej 15 milionë eurove. Faiq Bolkiah është lojtari që ka pasurinë më të madhe, por sigurisht jo për shkak të fitimeve personale, shkruan ‘Goal’. Bolkiah është nipi i Sulltanit të Bruneit. Enigmatiku i ri ka një pasuri prej më shumë se 17 bilionë eurove. Në anën tjetër, nëse marrim si shembull Cristiano Ronaldon, i cili në dallim me lojtarët e tjerë siguron të ardhura të mëdha, ai duket i ‘varfër’ krahasuar me Bolkiah. Portugezi llogaritet të ketë një pasuri prej rreth 220 deri në 280 milionë euro.

Read More »