Home / Tag Archives: ronaldo

Tag Archives: ronaldo

Ronaldo nuk u kursen fjalët, “trondit” Realin me deklaratën e fundit

Cristiano Ronaldo, beson se ai ka marrë vendimin e duhur në kohën e duhur për t’u bashkuar me Juventusin.Juve tronditi botën e futbollit me marrëveshjen prej 112 milionë eurosh për të nënshkruar Ronaldon nga Real Madrid gjatë verës, dh CR7 pranon se ai ‘ndjeu një lidhje’ me Bianconerët kur ai u përball me ta në Ligën e Kampionëve sezonin e kaluar përcjell ORAinfo.“Torino është sigurisht ndryshe nga Madridi. Është më i vogël, por i çuditshëm. Më pëlqen vendi, njerëzit dhe klubi.“Juventusi është fantastik dhe i organizuar, me lojtarë të mëdhenj. Unë u impresionova menjëherë nga ata.“Kam pasur disa oferta për të lënë Madridin. Unë kurrë nuk do të them se cilat, por Juventusi është një klub i madh. Ata kanë shumë histori. Dy finale të Ligës së Kampionëve, shtatë tituj të Ligës …“E dija atmosferën e stadiumit të tyre. Do të luaja në Itali disa herë më parë. “Ndjeva një lidhje dhe pastaj gjithçka tjetër rodhi. Unë nuk mund të jem 100 për qind i sigurt se unë isha duke u bashkuar me..

Read More »

Befason Ronaldo, e do yllin e madh te Juventusi

Kur Cristiano Ronaldo dhe James Rodriguez luanin në Real Madrid u bënë miq të mirë.Nga kolumbianI gjithmonë ekzistonte një admirim të thellë për portugezin që nuk hezitoi për të transmetuar atë nga fillimi dhe nga atje një marrëdhënie në mes të dy lojtarëve u gjenerua përcjell ORAinfo.Ju vetëm duhet të mbani mend se kur James doli nga Madrid, një nga të parët për të treguar pakënaqësinë ishte Ronaldo, i cili thoshte që Reali pa James është i dobët.Për shkak të ndikimit të madh të portugezit, Juventus ka shfaqur interes në mesfushorin kolumbian.Ronaldo beson se kjo është një mundësi e mirë për të rekrutuar një lojtar, me cilësi të provuar dhe që ka vazhdimësi mund të bëhet vendimtar kundër çdo rivali.Që nga ardhja e tij në Itali, Roanldo po kërkon të sjellë lojtarë me të cilët ai u kuptonte shkëlqyeshëm si në dhe jashtë fushës. Në një mënyrë apo tjetër, e ardhmja e kapitenit të kombëtares kolumbiane do të lidhet me Real Madridin./ORAinfo/

Read More »

Inter-Ronaldo, vjen lajmi që pak kush e mendonte

Sipas edicionit të sotëm të Tuttosport, Cristiano Ronaldo mund ta kishte bartë fanellën e Interit përpara se të transferohej nga Sporting Lisbon në Manchester United.Ish sulmuesi i Interit, Luis Suárez në mënyrë të përsëritur, propozoi Ronaldon në Inter, kur ai ishte duke luajtur për të rinjtë në Portugali. Por, që këto propozime mbetën të gjitha mbetën të padëgjuara përcjell ORAinfo.Suarez u godit nga Ronaldo kur e pa atë të shënonte një gol ‘stil Ronaldo’. Disa muaj më vonë, Cristiano do të kishte debutuar me ekipin e parë të Sporting kundër Interit.Por Manchester United tashmë mundi të gjithë garën në atë kohë dhe pjesa tjetër është histori./ORAinfo/

Read More »

Ronaldo kthehet në Madrid të dielën

Raportet në Spanjë zbulojnë se sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo do të marrë pjesë në finale të Copa Libertadores dhe do të ulet pranë Lionel Messit.River Plate dhe Boca Juniors përballen në Bernabeu të dielën, pasi pjesa e dytë e finales duhej të anulohej për shkak të dhunës së tifozëve përcjell ORAinfo.Juventusi luan me Interin të premten dhe AS raporton se Ronaldo do të kthehet në Madrid për herë të parë që nga transferimi i tij veror në Torino për të marrë në lojë.Ndërkohë, Barcelona luan kundër rivalëve të qytetit Espanyol dhe si një argjentinas, Messi do të shkojë për të parë ndeshjen të nesërmen.Gazeta beson se presidenti i Real Madrid, Florentino Perez dëshiron t’i vendosë të dy bashkë në kutinë presidenciale, si një shenjë respekti për arritjet e tyre gjatë dekadës së fundit .Ronaldo dhe Messi janë konsideruar si lojtarët më të mirë të botës për shumë vite, me një zhvillim rivaliteti midis tyre.CR7 është golashënuesi më i mirë në historinë e Ligës së Kampion..

Read More »

Modric tashmë është “Mbret” i futbollit, ja çfarë bënë mbrëmë Ronaldo, Messi dhe Neymar

Për herë të parë në një dekadë, Ballon d’Or (Topi i Artë) nuk u fitua as nga Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo, gjigantët binjakë të epokës moderne të futbollit.Ndërsa Ronaldo përfundoi i dyti, Messi nuk u përfshi edhe në tre të fundit për herë të parë që nga viti 2006 dhe asnjë lojtar – as kolegu ikonë globale Neymar – nuk ishte i pranishëm në Paris për të parë Luka Modriç duke u marrë çmimin prestigjioz në mbrëmja e gala mbresëlënëse përcjell ORAinfo.Por çfarë bënë ata në vend të kësaj?Neymar, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo bënë planet e tyre gjatë ceremonisë së Topit të Artë 2018.Lionel MessiPothuajse 10 minuta pasi Modric u shpall si fitues i Topit të Artë, Messi postoi në historinë e Instagram-it – jo për të përgëzuar bashkëkohësin e tij në një vit të mrekullueshëm – por për të ndarë një fotografi pa titull në shtëpi me fëmijët e tij, Thiago dhe Mateo .Nga ana tjetër, Ronaldo mbeti i heshtur pasi familja dhe miqtë e tij bënë të gjitha bisedat në emër të yllit të ..

Read More »

Ronaldo e thërret në Juventus trajnerin e madh

Cristiano Ronaldo dhe Juventusi i Torinos përgatisin një projekt fitues afatshkurtër.Ekipi italian përgatit portofolin për tu përforcuar me futbollistë të klasit botëror për një qëllimi të vetëm, ta rrëbejë trofeun e Champions.Dhe emri i fundit në listë për të përforcuar ekipin bardhezi nuk është as më shumë as më pak se Zinedine Zidane përcjell ORAinfo.Trajneri francez është kërkesa e madhe e Cristiano-s për liderët e ‘bianconerit’ për vitin e ardhshëm.Zidane, i cili ka një marrëdhënie të shkëlqyeshme me Ronaldon, është duke shijuar jetën larg futbollit pas tre sezoneve të lodhshme në Madrid. Por, siç zbulohet nga djali i tij, ai planifikon të kthehet së shpejti.Dhe Juventusi është destinacioni i tij i preferuar. Atje ai është një idhull, pas udhëtimit të tij të shkëlqyer si një lojtar dhe do të kishte mundësinë të drejtojë një ekip të madh.Allegri ka treguar tashmë dëshirën e tij për të lënë postin pas disa fushate në detyrë për të marrë një pushim.Florentino Perez drid..

Read More »

Ceremonia e Topit e Artë, e pabesueshme ja ku pozicionohet Messi e Ronaldo

Cristiano Ronaldo, njoftohet se doli i dyti në renditjen e listës së Topin i Artë pas një ish-shokut të Real Madridi, Luka Modriç.Franca Futboll po njofton një nga një në rresht në ndërtimin e ceremonisë së kësaj mbrëmjeje.Sipas rezultateve të shfaqur në internet, Modric fitoi me 753 pikë, pasuar nga ylli i tanishëm i Juventusit Cristiano Ronaldo në 476 përcjell ORAinfo.Antoine Griezmann pozicionohet i treti me 414 pikë, pastaj Kylian Mbappé më 347 me Lionel Messin vetëm në vendin e pestë me 280 pikë.Top 10shja përfundon nga Mohamed Salah (188), Raphael Varane (121), Eden Hazard (119), Kevin de Bruyne (29) dhe Harry Kane (25).Mesfushori i Juve, Paul Pogba, erdhi në vendin e 15 me vetëm nëntë vota.Është thënë se Cristiano Ronaldo dhe ylli i Atletico Madrid , Griezmann nuk do të marrë pjesë në ceremoni, duke ditur se ata nuk kishin fituar.CR7 ka fituar Topin e Artë pesë herë, së fundmi në 2017./ORAinfo/

Read More »

Ronaldo afër rekordit të madh

Ylli portugez dhe i Juventusit, Cristiano Ronaldo është duke treguar formën më të lartë dhe këtë vit.Ai ka shkëlqyer edhe në fanellën bardhezi me ekipin e Juventusit.Cristiano Ronaldo, është vetëm pesë gola larg ta shkruajë historinë e futbollit.Superylli i ka regjistruar 45 gola dhe 12 asiste deri tani këtë sezon, nga të cilat 39 gola dhe 11 asiste për klubet (Real Madridin dhe Juventusin) dhe 6 gola dhe 1 asist për kombëtaren. Ai i ka shënuar 11 gola dhe i ka dhuruar 6 asiste për Juventusin në të gjitha garat këtë sezon, transmeton Gazeta Express.Nëse Ronaldo ia del t’i shënojë edhe 5 gola në 6 ndeshjet e radhës për klubin e tij Juventusin, atëherë portugezi do të bëhet lojtari i parë në histori që i shënon 50 gola brenda një viti për 8 vite radhazi.Madje as Lionel Messi nuk është afër kësaj veçorie, pasi e humbi hapin në vitin 2013 kur arriti t’i shënojë vetëm 45 gola. Ronaldo i shënoi 48 gola në vitin 2010, dhe që prej vitit 2011, ai nuk e ka lënë nën 50 gola në vit asnjë..

Read More »

Një tjetër rekord nga Cristiano Ronaldo, në Ligën e Kampionëve

Në ditët që lamë pas, në Ligën e Kampionëve u mbajt xhiroja e parafundit e ndeshjeve në fazën e grupeve.Një fakt interesant që po qarkullon, në rrjetet sociale është se sulmuesi portugez Cristiano Ronaldo ka hyrë në histori të Ligës së Kampionëve. Kështu duke arritur ti grumbullojë plot 100 ndeshje të fituara në këtë garë, shkruan ORAinfo.Liga e Kampionëve sigurisht se është kompeticioni më mbresëlënës në botën e futbollit, ndërsa magjinë e saj e kompletojnë lojtarët si Ronaldo dhe Messi.Me fitoren e Juventusit kundër Valencias super Cristiano Ronaldo bëhet lojtari i parë dhe i vetëm që ka arritur ti grumbulloj plot 100 fitore në këtë garë.Me këtë gjë ai bëri që të thyej rekordin dhe të hyjë në historinë e Ligës së Kampionëve.Kujtojmë se Ronaldo në këtë garë, ka marrur pjesë me Manchester United, Real Madridin dhe tash së fundi me Juventusin./ORAinfo/

Read More »

Nuk do ta besoni se në cilën pozitë ndodhet Cristiano Ronaldo për çmimin Balon d’OR

Të hënën e ardhshme do të zhvillohet ceremonia për caktimin e fituesit të Balon d’Or.Pas shumë spekulimeve, ka ardhur vendimi i parë për lojtarin më të mirë të vitit 2018.Në renditjen e hartuar nga ‘Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statisikës’, ka vendosur që Luka Modric të jetë në vendin e parë me 272 pikë, duke u pasuar kështu nga Lionel Messi, i cili zë vendin e dytë me 144 dhe Eden Hazard me 114 pikë, transmeton ORAinfo.Një fakt interesant është se Cristiano Ronaldo nuk bën pjesë në top treshen e më të mirëve në botë dhe se ndodhët në pozitën e 10’të me vetëm 5 pikë.Ndërsa Kevin De Bryne është i katërti, Neymar i pesti, Paul Pogba i gjashti për tu pasuar nga Eriksen që është i shtati.Ndërsa nga thashethemet, flitet se fituesit e mundshëm të ‘Topit të Artë’, mund të jenë fituesit e Kupës së Botës si, Varane, Mbappe dhe Griezmann. /ORAinfo/

Read More »