Home / Tag Archives: ronaldos

Tag Archives: ronaldos

Ky lojtar i Real Madridit ja pa hajrin largimit të Ronaldos

Sulmuesi i Real Madrid Karim Benzema është në formën e jetës së tij. Francezi është duke shënuar shumë gola pas largimit të Cristiano Ronaldos. Benzema në një invetrivstë për L’Equipe thotë se me herët lunte me shumë për të shënuar Ronaldo. “Para tentoja të luaja vetëm për Cristiano, gjithmonë u përpoqa ta ndihmoja atë të shënonte sa më shumë gola të jetë e mundur. Tani luaj për veten time”, tha ai për L’Equipe, përcjell ORAinfo. Benzema tashmë ka shënuar 20 gola në 40 ndeshje deri tani këtë sezon. Në dy sezonte e fundit me Cristiano Ronaldon, Benzema arriti të shënojë 12 gola në 47 paraqitje. /ORAinfo/

Read More »

Zbulohet fajtori i vetëm për largimin e Ronaldos nga Real Madrid

Është zbuluar fajtori i vetëm për largimin e Cristiano Ronaldos nga Real Madrid. Ish presidenti i Real Madridit, Ramon Calderon, vazhdon ta akuzojë Florentino Perezin, si personin e vetëm fajtor për largimin e Cristiano Ronaldos nga ‘Santiago Bernabeu’. 34 vjeçari pas nëntë viteve qëndrim te Real Madrid, është larguar verën e kaluar për t’iu bashkuar Juventusit në Serie A. Gjatë qëndrimit te Real Madrid, Cristiano Ronaldo ka thyer pothuajse të gjitha rekordet e klubit, duke qenë njeriu kryesor në sukseset e tyre në Ligën e Kampionëve. “Florentino Perez është fajtori i vetëm për largimin e Ronaldos”, ka deklaruar Calderon, përcjell ‘lajmi.net’. Sipas pretendimeve të Calderon, Perez ka refuzuar rritjen e pagës për Cristiano Ronaldon, pavarësisht triumfit të tretë radhazi në Ligën e Kampionëve në tre vitet e fundit.

Read More »

Ronaldos i bëjnë tifozët diҫka që nuk e priste

Ronaldo po zhvillon ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve kundër Atletico Madrid. Si ish një lojtar i Real Madridit, Ronaldo ka qenë cak i shumë fishkëllimave të tifozëve vendas. Por, 34 vjeçari nuk ka hezituar t’u përgjigjet, duke i ngritur pesë gishtat e dorës. Pesë gishtat e dorës së portugezit, kanë kuptimin e pesë titujve të Ligës së Kampionëve që ai i ka fituar në karrierë.

Read More »

Lajmi i DITËS! Perez gjen zëvendësuesin e Ronaldos

Real Madrid nuk kanë hequr dorë nga shpresat e tyre për të nënshkruar me Jotën nga Benfica, raporton As përcjell ORAinfo. Gjigandët spanjollë e shohin sulmuesin 19-vjeçar si zëvendësues të Cristiano Ronaldos dhe po përpiqen ta joshin atë. Pasi ka hedhur poshtë një ofertë prej 18 milionë eurosh nga Madridi, Benfica po përpiqet ta lidhë atë me një marrëveshje të re me një klauzolë lirimi prej € 120m (£ 104m / $ 136m), por ai nuk dëshiron ta ripërtërijë atë si ai më parë dhe do të drejtojë drejt kryeqytetit spanjoll./ORAinfo/

Read More »

Piatek ia bën “bajat” futbollin Cristiano Ronaldos

Shumë shpresonin se Krzysztof Piątek, arriti në fund të janarit në Milan, mund të përmirësojë performancën e kuqezinjve, sidomos të bëjë më mirë se Gonzalo Higuain. Polaku u ble për 35 milionë euro nga Genoa, u vu në punë menjëherë dhe po shkon përtej pritjeve: 6 gola të shënuar në pesë ndeshje performancë e jashtëzakonshme përcjell ORAinfo. Statistikat e Piątek janë vërtetë për zili, aq më tepër kur ka veshur fanellën e Milanit Madje polaku ka kaluar edhe Cristiano Ronaldo, dytë kanë shënuar një rrjet çdo 108 minuta, por në janar të ish- ylli i Krakow ka arritur edhe të tejkalojë CR7: që nga sulmuesi i AC Milan ka shënuar një gol çdo 60 minuta të lojës, diçka me të vërtetë e çmendur./ORAinfo/

Read More »