Mbi tetë mijë automjete kanë kaluar sot nga Vërmica në Shqipëri

Mbi tetë mijë automjete kanë kaluar sot nga Vërmica në Shqipëri. Brenda dy ditëve në pikën…

Ramadani: Vaksinimi pa test për Covid-19, gabim profesional

Ka filluar vaksinimi anti-Covid në Kosovë. Në Kosovë vaksinimi po vazhdon tek moshat mbi 85 vjeç…

“LDK-ja nuk ekziston më pasi votoi Vjosa Osmanin”

LDK-ja nuk ekziston më pasi votoi Vjosa Osmanin thotë Molliqaj. Dardan Molliqaj, kryetar i PSD-së, ka…

Kosova dhe Izraeli do të kenë linjë fluturimi Prishtinë -Tel Aviv

Kosova dhe Izraeli do të kenë linjë fluturimi Prishtinë -Tel Aviv. Njohja nga Izraeli ka bërë…

Ridvan Berisha suspendohet nga RTK-ja

Ridvan Berishen e suspendojnë nga RTK’ja. Gazetari Ridvan Berisha njofton se është suspenduar nga puna, e…

Mungesë barnash në Drenas, QMF pa disa materiale esenciale për trajtim

Pacientët në Drenas po ankohen se shpesh po detyrohen t’i blejnë vetë barnat dhe materialet esenciale…

Moderatori i njohur thotë se nuk do ta ftojë Kurtin në emision, kjo është arsyeja

Moderatori i njohur ka thënë se nuk do ta ftojë Kurtin në emision. Moderatori Ridvan Berisha…

E dhimbshme: 21-vjeçarja nga Prishtina vdes prej koronavirusit.

21-vjeçarja nga Prishtina vdes prej koronavirusit. Një 21-vjeçare nga Prishtina ka ndërruar jetë nga koronavirusi, shkruan…

Fermeri llapjan qe 22 vjet pret grantin për kulmin e fermës që iu dogj në luftë: O Zot a po i sheh

Fermeri llapjan qe 22 vjet pret grantin për kulmin e fermës që iu dogj në luftë…

Moderatorja e RTK-së ‘dridh’ Instagramin me këtë foto provokuese

Brikena Beqiri është një ndër moderatoret më të njohura në ekranet televizive. Atë e shohim pothuajes…

Infektologu Ahmeti flet për rastet e para në Kosovë me Covid-19: Kishte panik

Infektologu Sali Ahmeti ka folur për situatën me koronavirus në Kosovë. Ahmeti ka thënë se menaxhimi…

Deklarata e fortë e Rifat Jasharit: Po qe nevoja, me këta meshkuj që i kam prapë i përgjigjemi prapë Serbisë

Rifat Jashari flet për betejën e 5,6 dhe 7 marsit. Njëri prej anëtarëve të familjes legjendare…