Zgjedhjet e 25 prillit, Rudina Hajdari zbulon qarkun ku do të kandidojë si deputete

Rudina Hajdari, pjesë e Nismës Thurje ka njoftuar se do të kandidojë për deputete në qarkun…

“Ndershmëria për ju antivlerë”, Rudina Hajdari për vrasjen e Rashës: Ja pse dalin në protestë të rinjtë

Deputetja e opozitës, Rudina Hajdari nga foltorja e Kuvendit u ndal tek protestat për vrasjen e…

“Paketë të tretë për COVID”, Spiropali i kthehet Hajdarit: S’u bë deti kos, buxheti nuk është “sofra” e Sudes

Nga foltorja e Kuvendit, ministrja për Marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali i kthehu përgjigje akuzave të…

“Azem Hajdari hyri në grevë jo për të vdekur, por…”, Rama: Pse nuk ka zgjidhje për naftëtaret, pa e mbyllur greva!

Kryeministri Edi Rama e nisi fjalën e tij në foltoren e Kuvendit me grevën e naftëtarëve,…

“A ka akt më të turpshëm?”/ Greva e naftëtareve, Hajdari: S’arrijnë dot të blejnë lapsa dhe fletore për fëmijët e tyre

Përgjatë fjalës së saj në Kuvend, Rudina Hajdari u ndal te çështja e naftëtarëve dhe greva…

Nga dekreti i Metës tek ftesa për Këshill Politik/ Hajdari: Ka një marrëveshje të fshehtë! Nuk duhet të heshtim, vijoj të jem për lista të hapura 100%

Deputetja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari e ftuar në rubrikën ”Opinion” në News24 ka folur pas…

Presidenti ktheu Kodin Zgjedhor, Rudina Hajdari kërkon mbledhje të Këshillit Politik të martën

Dy ditë pasi Presidenti i Republikës Ilir Meta ktheu në Kuvend Kodin Zgjedhor, deputetja Rudina Hajdari…

Debat edhe mes deputeteve në Kuvend, Vasilika Hysi i kthehet Hajdarit: Mua gishtin mos ma ngri!

Një debat të nxehur ka pasur mes nënkryetares së Kuvendit, Vasilika Hysit dhe deputetes Rudina Hajdari.…

Tensionet në Parlament, Rama: Pakica nuk i imponohet shumicës, edhe unë jam i pakënaqur me kompromisin

Kryeministri Edi Rama po flet në Parlament dhe po diskuton mbi kodin zgjedhor. Shefi i mazhorancës…

Rama ashpërson tonet me Hajdarin pas bllokimit të foltores, nuk kursehet as me Metën: S’ke kapacitet moral e mendor

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj ashpër deputetes Rudina Hajdari, e cila vijon të mbajë të bllokuar…

“Opozita nuk ka çfarë i jep këtij vendi”, Spiropali-Hajdarit: Mos bërtit se më pak dëgjohesh

Ministrja e Shtetit për Marrëdhënie me Parlamentin, Elisa Spiropali, në fjalën e saj në Kuvend theksoi…

Hajdari nuk lëshon foltoren e Parlamentit, Ruçi ndërpret seancën

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka ndërprerë seancën parlamentare, pasi deputetja Rudina Hajdari nuk ka lëshuar…