“Nisma Thurje” përjashton Rudina Hajdarin

Rudina Hajdari duket se nuk do të jetë më pjesë e “Nismës Thurje”. Pano Soko, një…

“Më shumë hile dhe truke brenda”, Hajdari flet për propozimin e ri të PS për Kodin: Nuk e pranojmë!

Për Rudina Hajdarin, propozimi i sotëm i Partisë Socialiste është një ofendim jo vetëm për opozitën…

Së bashku me Rudina Hajdarin dhe intelektualë të tjerë, Nisma Thurje jep emrin e partisë së re

Nisma Thurje ka publikuar së fundmi një video të pedagogut të njohur Rezart Prifti i cili…

Konsultimi për datën e zgjedhjeve, Meta fton në Presidencë kreun e PR-së, Fatmir Mediun (axhenda)

Sot është një ditë me axhendë të ngjeshur në takime për presidentin Ilir Meta. Mësohet se…

Data e zgjedhjeve/ Meta takim nesër në 09:30 edhe me Shpëtim Idrizin e PDIU

Presidenti Ilir Meta nesër do të takojë liderët e partive politike shqiptare, dhe duket se ndër…

Rama pranon ftesën e Metës, nesër me Ballën në Presidencë për datën e zgjedhjeve

Kryeministri Edi Rama ka pranuar ftesën e Metës për t’u konsultuar për datën e zgjedhjeve në…