”Ku janë paratë e mia”, vandalizohen shtëpitë e udhëheqësve të Senatit në SHBA, zemërim prej paketës së ndihmës ekonomike

Mediet amerikane thanë se vandalët shënjestruan shtëpitë e udhëheqësit republikan të Senatit, Mitch McConnell dhe kryetares…

​Njerëzit sarkastikë janë më të zgjuar, më seksi dhe më të suksesshëm se të tjerët

Sarkazma mund të keqkuptohet dhe nuk është për të gjithë. Sidoqoftë, në disa raste, sarkazma mund…

Historia e jashtëzakonshme e miliarderit që s’ka më “asnjë cent” dhe është i lumtur: Fali 8 miliardë dollarë

Charles Chuck Feeney, themeluesi i “Duty Free Shoppers” është zyrtarisht trokë, ashtu siç vetë ka dëshiruar…

A ndikon Covid 19 në trurin e njeriut?

Dhimbjet e kokës, konfuzioni dhe jermi i përjetuar nga disa nga të sëmurët me COVID-19 mund…