Vjen një lajm i mirë nga Zvicra, Kosova hiqet nga lista e karantinës

Zyra Federale e Shëndetit Publik ka publikuar të dhënat më të reja për Lista e karantinës.…

Lista/ Zvicra ndalon udhëtimet me 12 vende, çfarë u vendos për Kosovën dhe Shqipërinë

Nga Zvicra vjen një lajm i cili me gjasë do të prishë shumë plane udhëtimi për…

Zvicra fut në karantinë Ballkanin, ky është vendimi për Kosovën dhe Shqipërinë

Zvicra fut në karantinë Ballkanin, jashtë listës Kosova dhe Shqipëria. Është përditësuar lista e shteteve dhe…

Sa vdekje për 100 mijë banorë/ Studimi tregon se kush është vendi më i goditur nga Coronavirus

Belgjika ka pësuar numrin më të madh të vdekjeve nga Coronavirus përsa i përket sasisë së…

Jetoni në Zvicër por keni udhëtuar në Shqipëri? Ndryshojnë rregullat e karantinimit pas 28 shtatorit, ja çfarë duhet të dini

Në Zvicër ekziston një kërkesë karantine për udhëtarët nga vende dhe zona të caktuara. Lista e…

Zvicra me listë të re të vendeve dhe zonave që i konsideron me rrezik, ku ndodhet Kosova?

Koronavirusi ka bërë që shumë shtete të marrin masa për parandalimin e përhapjes së tij. Duke…

Zvicra heq nga lista e vendeve “me rrezik të lartë”disa shtete, ja kush mund të udhëtojë atje

Zyra Federale e Shëndetit Publik (FOPH) të hënën azhurnoi listën e saj të vendeve që vlerësohet…

Pandemia e COVID-19, Zvicra heq nga lista e vendeve “me rrezik të lartë” këto shtete

Zyra Federale e Shëndetit Publik në Zvicër ka publikuar një listë të vendeve që paraqesin rrezikshmëri…

Zvicra heq nga lista e vendeve “me rrezik të lartë” këto shtete

Zyra Federale e Shëndetit Publik (FOPH) të hënën azhurnoi listën e saj të vendeve që vlerësohet…

Zvicra vendos edhe Kroacinë në listën e karantinës

BAG ka riaktualizuar listën e shteteve dhe zonave me rrezik në rritje për infektim me koronavirusi.…

Si arriti Katari të përballet “kaq mirë” me Coronavirusin?

Katari ka qenë dëshmitar i shkallës më të lartë të infeksioneve me koronavirus në botë për…

Zvicra hap kufijtë me këto 19 vende

Zvicra hap kufijtë për 19 vende jashtë zonës Shengen. Turistët nga 19 vende jashtë zonës Shengen…