Si ndikon covid në organet jetike të njeriut dhe cilat janë efektet e tij afatgjata

Në atë kohë ky virus i ri kishte shumë të panjohura. Që atëherë, shkencëtarët kanë mësuar…

Von der Leyen: Europa të përgatitet për epokën e pandemive, të ndërgjegjshëm për vonesat në vaksina

Europa duhet të përgatitet plotësisht për të menaxhuar një epokë të pandemive, edhe kur Covid-19 të…

Pandemia, NYT: 7 mite që qarkullojnë rreth vaksinës së koronavirusit

Në një shkrim të së përditshmes New York Times nga Aaron Caroll, analizohen disa teori të…

OBSH zbulon ‘të dhëna të rralla’ rreth koronavirusit në Kinë, çfarë po ndodh në Wuhan

Ekipi i Specialistëve të Organizatës Botërore të Shëndetësisë që po hetojnë origjinën e COVID-19 në Wuhan…

​Mjeku që zbuloi virusin Ebola: Pandemitë në të ardhmen mund të jenë më të këqija se koronavirusi

Njerëzimi po përballet me një numër të madh të viruseve të reja dhe potencialisht fatale që…

​Mjeku që zbuloi Ebola: Pandemitë në të ardhmen mund të jenë më të këqija se koronavirusi

Njerëzimi po përballet me një numër të madh të viruseve të reja dhe potencialisht fatale që…

A është e mundur të shmangen pandemitë? Shkencëtarët: Janë mbi 1.7 milion viruse që nuk i njohim

Shkencëtarët e biodiversitetit në të gjithë botën paralajmërojnë se për të parandaluar pandemitë, duhet të mbrohen…

Misteri që vazhdon, nga e ka saktësisht origjinën SARS-CoV-2? Studimi i ri përmend për herë të parë se…

Kanë kaluar 11 muaj që kur autoritetet shëndetësore në Vuhan të Kinës, pretenduan se identifikuan tregun…

Studimi i shkencëtarëve për antitrupat: Imuniteti ndaj koronavirusit do zgjasë me vite, mbase edhe…

Imuniteti ndaj koronavirusit do të mund të zgjaste me vite, e madje edhe me dekada, tregon…

Një person vdes në çdo 107 sekonda/ SHBA regjistron shifra rekord të infektuarish me Covid

Shtetet e Bashkuara prijnë për nga numri i rasteve me COVID-19 në botë me rreth 9…

Remdesiviri jep efekte kundër Coronës, por nuk është magjik

Ilaçi Remdesivir ul disi numrin e vdekjeve dhe kohëzgjatjen e sëmundjes pas infektimit me Corona, por…

Paralajmërimi i fortë nga virologu gjerman: Kemi përpara një dimër të vështirë, nga maskat s’do të shpëtojmë lehtë

Gjatë pandemisë së koronës gjermanët dëgjonin këshillat e virologut, Christian Drostenit. Në një intervistë për Deutsche…