Home / Tag Archives: serbinë

Tag Archives: serbinë

Programin qeverisës të LDK-së pas zgjedhjeve

Programin qeverisës të LDK-së pas zgjedhjeve

Isa Mustafa u zgjedh për herë të tretë kryetar i LDK-së në Kuvendin e IX Zgjedhor. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka pritur sot në takim ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett. Përmes një njoftimi për media, LDK ka bërë të ditur se në këtë takim u diskutuan tema …

Read More »

Pikat kufitare me Serbinë, kaq orë janë pritjet

Pikat kufitare me Serbinë, kaq orë janë pritjet

Pritje deri në 3 orë në pikat kufitare me Serbinë. Vazhdojnë kolonat dhe pritjet e gjata në pikat kufitare me Serbinë. Qytetarët janë duke u përballur me pritje të mëdha e kolona të gjata në pikat kufitare të Kosovës me Serbinë. Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, në krahasim me …

Read More »

Haradinaj në takim me Wilson: Duam marrëveshje me Serbinë, por pa shkëmbim të territoreve

Damon Wilson është pritur edhe nga Ramush Haradinaj. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim delegacionin nga North Atlantic, të prirë nga zëvendës presidenti ekzekutiv Damon Wilson. Me këtë rast, kryeministri Haradinaj duke kujtuar raportet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, tha se Amerika është marrëdhënia më …

Read More »