Takimet Hoti-Vuçiq deri të marrëveshja historike, krejt çka ndodhi me procesin e dialogut

Procesi i dialogut Kosovë-Serbi, gjatë 2020 – gjithçka që ndodhi pas 16 korrikut Pas 20 muajsh…

Vuçiq takon përfaqësuesit e serbë të Kosovës

Kush ishte pjesë e takimit mes përfaqësuesve të serbëve nga Kosova dhe Vuçiqit? Presidenti i Serbisë…

Pas fitores së Joe Biden, profesoresha amerikane e paralajmëron Vuçiqin

Profesoresha amerikane e paralajmëron Vuçiqin pas fitores së Joe Biden. Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq është…

Vuçiq tenton që fjalimin e Shaip Kamberit ta kthej në avantazh për Serbinë

Vuçiq e komenton fjalimin e Shaip Kamberit, tenton ta kthej në avantazh për Serbinë. Presidenti i…

Vuçiq: Ne duam një kompromis me shqiptarët

Unë jam kundër ruajtjes së konfliktit të ngrirë dhe ne po përpiqemi të bëjmë një kompromis…

Sot në Bruksel mbahet takimi i radhës Kosovë-Serbi, ja çfarë pritet të diskutohet

Sot në Bruksel do të jetë takimi i radhës ndërmjet palës kosovare dhe asaj serbe me…

Në Bruksel sot mbahet takimi i radhës Kosovë-Serbi

Sot në Bruksel mbahet takimi i radhës Kosovë-Serbi. Sot në Bruksel do të jetë takimi i…

Emisari i posaçëm i BE-së thotë se është koha që dialogu Kosovë-Serbi të përfundojë me sukses

Lajçak ka thënë se është koha që dialogu Kosovë-Serbi të përfundojë me sukses. Emisari i posaçëm…

Media ruse: Moska paralajmëron Beogradin se marrëveshja e Washingtonit do të ketë pasoja

Kosova dhe Serbia të premten e kaluan në Shtëpinë e Bardhë kanë nënshkruar marrëveshjen për normalizim…

Marrëveshja në Uashington, mediat gjermane: Fituesi i madh është Trump

Mediat gjermane e quajnë Trumpin fitues të marrëveshjes së fundit në Uashington. Marrëveshja e arritur të…

Vjosa Osmani për Vuçiqin: Shkeli marrëveshjen e Washingtonit 24 orë pas nënshkrimit

Osmani ka thënë se Vuçiq shkeli marrëveshjen e Washingtonit 24 orë pas nënshkrimit. Presidenti i Serbisë…

Shtypi zviceran për marrëveshjen: Një biznes i çuditshëm ku “të gjithë fitojnë”

Marrëveshja e arritur të premten në shtëpinë e Bardhë në Uashington, në mes të Kosovës e…