Ministri i Jashtëm i Rusisë të martën viziton Serbinë

Ministri i Jashtëm i Rusisë të martën viziton Serbinë. Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov, pritet…

Konflikti Azerbajxhan – Armeni/ Palët bien dakord për një armëpushim të ri

Armenia dhe Azerbajxhani ranë dakord të shtunën për një armëpushim të ri humanitar për luftimet mbi…

As 24 orë nga armëpushimi, Azerbajxhani akuzon Armeninë për shkelje: Keni kryer sulme ajrore

Armenia dhe Azerbajxhani akuzuan njëri-tjetrin për shkelje serioze të një armëpushimi mbi Nagorno-Karabakun, që hyri në…

Armenia dhe Azerbajxhani pajtohen për armëpushim të menjëhershëm

Armenia dhe Azerbajxhani kanë arritur marrëveshje për armëpushim duke filluar nga e shtuna me qëllim që…

5 ditë luftë mes Azerbajxhani dhe Armenisë, mbi 100 viktima, palët nuk tërhiqen mbrapsht

Luftimet kanë hyrë në ditën e pestë në zonën e Karabakut të Sipërm dhe palët nuk…

Liderët botërorë shënojnë 75-vjetorin e Kombeve të Bashkuara

Udhëheqës nga e mbarë bota e shënuan të hënën 75-vjetorin e themelimit të Kombeve të Bashkuara.…

Zëdhënësja ruse kërkon falje për foton turpëruese të Vuçiçit, thotë se e kishte me Trumpin

Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme të Rusisë, Marija Zaharaova, ka kërkuar falje për foton e postuar…

Dialogu me Serbinë, Lavrov ia ngarkon fajin Kosovës për vonesat

Lavrov ia ngarkon fajin Kosovës për dialogun me Serbinë. Ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë,…

Lavrov ia ngarkon fajin Kosovës për dialogun me Serbinë

Ministri i Punëve të Jashtme të Rusisë, Sergei Lavrov, ka folur sot për procesin e dialogut…