30-vjetori i rivendosjes së raporteve, mesazhi nga DASH: Shqipëria nuk ka një aleat më të madh, partner ose mik se SHBA-të

Departamenti Amerikan i Shtetit ka kujtuar sot me një mesazh 30-vjetorin e rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike…

Urimi i ambasadës së SHBA: Ngritja e Gjykatës Kushtetuese hap drejt konferencës ndërqeveritare

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka përcjellë një mesazh urimi për vitin e ri…

Emërimi i Olta Xhackës si ministre e Jashtme, reagon sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo

Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo reagon pas emërimit të Olta Xhaçkës si ministre të Jashtme,…

Zgjedhjet në SHBA/ Trump akuza kundërshtarit, Biden premton më shumë mbështetje për Shqipërinë e Kosovën

Bëhet akoma më e ethshme gara presidenciale në SHBA. Dy kandidatë, presidenti aktual Donald Trump dhe…