Njoftimi i Shtëpisë së Bardhë, zbulohet kush do jetë udhëheqësi i parë me të cilin do komunikojë Joe Biden

Jen Psaki, sekretarja e shtypit të Shtëpisë së Bardhë i ka thënë gazetarëve se thirrja e…

Gratë më të fuqishme u veshën me lejla në ceremoninë e betimit të Biden, zbulohet simbolika pas kësaj ngjyre

Joe Biden u betua ditën e djeshme si presidenti i SHBA-ve, duke marrë zyrtarisht detyrën si…

Alarm për bombë në Gjykatën e Lartë të SHBA, evakuohet stafi, godina ndodhet shumë pranë Capitol

Teksa nga çasti në çast pritet inaugurimi i Joe Biden si President i 46-të i SHBA,…

Inaugurimi i Biden, ja dy ish-Presidentët e SHBA që mbërrijnë të parët në Capitol

Dy ish-Presidentët amerikanë, Barack Obama dhe Bill Clinton, kanë mbërritur në Capitol, ku do të marrin…

Biden falenderon bashkëshorten: Të dua Jilly! S’mund të isha më mirënjohës që të kisha me vete në udhëtimin tim

Presidenti i ri i SHBA, Joe Biden gjatë inaugurimit në Capitol nuk ka harruar të falenderojë…

Koicidenca, Kamala Harris betohet si Zëvendës Presidente e SHBA nga gjykatësja që…

Kamala Harris do të bëjë historinë si gruaja e parë me ngjyrë, dhe aziatikja e parë…

“Joe, ti e di që unë…”! Zbulohet mesazhi epik që Trump i la Biden para se të largohej (Letra)

“Joe, ti e di që unë fitova”. Ka qenë ky mesazhi që pak më parë bëri…

Për herë të parë pas inaugurimit, flet Joe Biden

Joe Biden flet për herë të parë pas inaugurimit. Presidenti i ri i SHBA’së, Joe Biden…

Nis ceremonia e betimit të Presidentit të ri në SHBA, Biden dedikim gruas: “S’mund të isha më shumë mirënjohës”

Në Capitol Hill, SHBA, ka nisur ceremonia zyrtare e inagurimit të Presidentit te 46-të, Joe Biden.…

Përurimi i Biden: 5 gjërat kryesore që e bëjnë këtë ceremoni të ndryshme nga ato të mëparshmet

Presidenti i zgjedhur i SHBA Joe Biden do të inaugurohet sot në një ceremoni që do…

Insekti që vret 1 mln njerëz në vit! A mund të shkaktojë epidemi të reja? BBC jep të dhënat se çfarë do të ndodhë nëse…

Gjatë natës së 18 qershorit 2019, në bazën detare të SHBA-së në Gjirin Guantanamo në Kubë,…

Pamjet e pazakonta! Njerëzit nga Guatemala marshojnë për në SHBA, përplasen edhe me policinë (FOTO)

Forcat e sigurisë së Guatemalës të hënën pastruan një rrugë prej qindra njerëzish në një karvan…